Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

niedziela, 13 września 2015

Gabrielle Bernstein, Szczęście to twój wybór

Białystok 2015
ISBN: 978-83-7377-716-3
Liczba stron: 253

Opis:
Autorka prezentuje 108 prostych i szybkich technik, które eliminują nasze najczęstsze problemy - stres, wypalenie, frustrację, zazdrość i żal. Każda z nich analizuje jakąś trudność, a następnie oferuje Ci duchowe prawdy i rozważania oraz błyskawiczne sposoby na uporanie się z nią. Dzięki nim zdołasz osiągnąć spokój i spełnienie, a stosując je każdego dnia będziesz świadkiem i uczestnikiem cudów. Praktyczne sposoby, zainspirowane wielkimi naukami duchowymi, pozwolą Ci wyeliminować blokady, a nawet urazę, którą nosisz w sobie od lat. Zawarty w książce program opiera się na zasadzie, że wybierając miłość zamiast strachu doświadczysz cudownej przemiany. Odkryjesz duchowe prawdy jogi i medytacji kundalini. Gdy doświadczysz prawdziwego wybaczenia doznasz spokoju i odczujesz ulgę. Twój kurs cudów.
Opis: Studio Astropsychologii

            W ciągu ostatnich lat w znaczący sposób zmieniła się świadomość człowieka. Coraz częściej niezwykle ważnym elementem życia staje się rozwój duchowy. Jest to zupełnie naturalne i stanowi swoisty powrót do przeszłości; do czasów, gdy rozum i intuicja współgrały ze sobą, a życie i świat stanowiły cuda same w sobie.  Co prawda świat wciąż pędzi jak szalony, ale powoli na powrót zaczyna budzić się świadomość istnienia. Człowiek coraz częściej zatrzymuje się w tym szaleńczym biegu, by zastanowić się nad własnym życiem- życiem, które w tak zawrotnym przecieka przez palce niczym woda. W pogoni za techniką, niepostrzeżenie odcięliśmy się od korzeni, które łączyły nas z naturą. Teraz jest czas, by odbudować tę więź i odkryć prawdy, które stanowią podstawę naszej egzystencji, a tym samym… naszego szczęścia. Gabrielle Bernstein w książce „Szczęście to twój wybór. Proste techniki odkrywania cudów” przypomina nam o nich i namawia, byśmy przyjrzeli się życiu właśnie przez ich pryzmat po to właśnie, by odnaleźć dawno zagubioną ścieżkę do szczęścia i spokoju ducha.

            Gabrielle Bernstein to autorka bestsellerowej książki „Możesz czynić cuda”. Kolejna pozycja jest niejako kontynuacją poprzedniej, jednak tym razem zamiast swoistych lekcji, prezentuje 108 technik, które mogą sprawić, że odnajdziemy siebie, swoje cele, pozbędziemy się największych problemów, przestaniemy umniejszać swoją wartość i odkryjemy prawdziwą inspirację. Najwyższy czas, by zacząć żyć i dostrzegać cuda w codziennym życiu.


            Dzięki tym technikom, ujętym nie tylko w krótkie sentencje, ale także w opis ich znaczenia oraz przykłady samej autorki, możemy pochylić się nad własnym życiem i przewartościować podejście do wielu spraw. Zmieniając punkt widzenia i w ten sposób pomagając sobie, pomagamy także innym ludziom. Nasza świadomość ma bowiem także znaczący wpływ na tych, z którymi się spotykamy. Gabrielle Bernstein pisze: „ Przygotowuję cię tu (…) do bycia posłańcem cudów.” Krok po kroku prowadzi nas poprzez labirynt zastarzałych schematów myślenia, kompleksów, wątpliwości, niepewności, blokad, bólu i żalu. Uczy odnajdywania w życiu szczęścia i miłości. Tam zaś, gdzie są te dwa elementy z całą pewnością odnajdziemy również wewnętrzny spokój, który odczuje nasze otoczenie. Prawdy duchowe, które przekazuje nam autorka pokazują to, czego nam w istocie potrzeba, by odnaleźć szczęście. Być może niektórym wydadzą się one banalne, tak bardzo oczywiste. Nic bardziej mylnego. Może nam się zdawać, że są one proste i naturalne, jednak odeszliśmy od nich już bardzo daleko. Teraz jest czas, by odkryć je na nowo i zrozumieć tkwiące w nich przesłanie.

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz