Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

O mnieNazywam się Anna Dobrosława Koprowska- Głowacka. Urodziłam się w 1975 roku w Chełmnie i mieszkam nadal w tym urokliwym miasteczku, pełnym gotyckich budowli i bogatej historii.

Uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Filomatów Pomorskich w Chełmnie. Placówka mieściła się podówczas w siedzibie dawnej Akademii Chełmińskiej, przy ulicy Szkolnej 6. Obecnie znajduje się tam Gimnazjum nr 1 im. Akademii Chełmińskiej. Następnie podjęłam naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika i tam zdałam maturę. Właśnie podczas owych lat nauki, zadebiutowałam wierszem w prasie ogólnopolskiej. Kolejnym krokiem w mojej edukacji były studia. Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na Wydziale Nauk Historycznych ukończyłam 5-letnie studia magisterskie z zakresu historii (specjalność nauczycielską) oraz podyplomowe Studia Polityki i Edukacji Regionalnej. Wydział znajdował się wówczas w budynku na Placu Teatralnym, tuż obok Urzędu Marszałkowskiego. Dodatkowo skończyłam Studium Psychologiczno-Socjologiczne w Toruniu uzyskując zawód specjalisty konsultanta do spraw personalnych.

Pracowałam jako nauczycielka, sekretarka i referent administracyjny. Realizowałam autorskie programy z zakresu regionalistyki oraz ścieżek edukacyjnych: edukacji czytelniczej i medialnej, ekologicznej, prozdrowotnej oraz wychowania do życia w społeczeństwie (w tym wychowania regionalnego, dziedzictwa kulturowego w regionie, wychowania patriotycznego i obywatelskiego). Prowadziłam zajęcia dodatkowe; w tym szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, tworzenia mapy marzeń, itp. Przygotowywałam wnioski na konkursy produktów regionalnych oraz zajmowała się promocją. Opisywane produkty zdobyły nagrody i trafiły na Listę Produktów Tradycyjnych i Regionalnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pisywałam dla „Czwartego Wymiaru”, kwartalnika "Słowem i Kształtem", miesięcznika "Filantrop" i na portal Historia.org. Jestem autorką książek, opowiadań i wierszy. 
Moje książki:

* Legendy i podania Ziemi Chełmińskiej, Gdynia 2009;
* Czarownice z Pomorza i Kujaw, Gdynia 2010 (książka polecana przez miesięcznik „Czwarty Wymiar”, recenzja: L. Bugajski, nr 9/2011);
* Duchy, zjawy i ukryte skarby. Niesamowite miejsca województwa kujawsko-pomorskiego, Gdynia 2011 (książka wyróżniona na Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2011” w konkursie wydawnictw literatury pomorskiej);
* Legendy i opowieści z czasów wojen polsko- szwedzkich, Gdańsk 2012. 
* Duchy, zjawy i ukryte skarby. Niesamowite miejsca województwa pomorskiego, Gdynia 2013
(książka zdobyła 3 miejsce na XV Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2014” w konkursie wydawnictw literatury pomorskiej);
* Legendy z Żuław i Dolnego Powiśla, Gdynia 2014
* Legendy krzyżackie, Gdynia 2014 
* Legendy z Kociewia i Borów Tucholskich, Gdynia 2015 (książka zdobyła nagrodę w kategorii Piękne słowo na I Kociewskich Targach Wydawniczych, Starogard Gdański 2015) 
* Legendy z Ustki i Ziemi Słupskiej, Gdynia 2016
 * Magia ludowa z Pomorza i Kujaw, Gdynia 2016
* Mapa Marzeń. Poradnik, Kraków 2017 (w druku, już za chwilę dostępna także w wersji elektronicznej)

Ukończone:
Baśnie i legendy dawnych Kresów

W planach na przyszłość - o ile pozwoli mi zdrowie:

* Skarb Moniki - powieść obyczajowa
* Wilczyca. Bransoleta przeznaczenia -  powieść historyczna

Kilkanaście moich wierszy ukazało się w almanachach poetyckich: "Kujawscy poeci", Brześć Kujawski 2012 oraz "Kujawska poezja religijna", Brześć Kujawski 2013.
Moje główne zainteresowania to historia, literatura, fotografia, haft, podróże, psychologia, muzyka. Jestem miłośniczką historii ( szczególne miejsce w moim sercu zajmują starożytność i renesans), mitów, legend i symboli. Nieobce są mi techniki dywinacyjne, interpretacja snów i symboli, radiestezja, elementy magii ludowej oraz dzieje czarownic. Uważam, że mądrość przeszłości bardzo często puka do drzwi naszego życia, lecz my zbyt rzadko ją słyszymy.

W życiu kieruję się dewizą cesarza Karola V Habsburga: "PLUS ULTRA" (Wciąż dalej). Skąd takie motto? Otóż wynika ono z mojego życia naznaczonego przewlekłą, nieuleczalną chorobą i niepełnosprawnością w stopniu znacznym. Zmagam się bowiem z kilkoma chorobami: stwardnieniem rozsianym (SM), astmą oskrzelową, wadą rozwojową kręgosłupa i skoliozą. Staram się jednak wciąż działać i wyznaczać sobie kolejne cele; to wszystko w myśl zasady, że człowiek bez marzeń jest człowiekiem bez nadziei, a życie bez nadziei traci sens.