Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

niedziela, 31 maja 2015

Gabrielle Bernstein, Możesz czynić cuda

Białystok 2014
ISBN: 978-83-7377-650-0
Str. 272

Według bestsellerowej Autorki New York Timesa cudem jest każda zmiana sposobu negatywnego sposobu myślenia. Ty również możesz świadomie czynić małe zmiany prowadzące w konsekwencji do cudownych życiowych przełomów. Wystarczy, że zastosujesz plan odrzucenia strachu i przyzwolenia sobie na wdzięczność, przebaczenie i miłość. Doprowadzi Cię to do przeżywania zapierającego dech w piersiach życia przepełnionego dobrobytem, akceptacją, docenianiem i szczęściem. Dzięki opracowanemu przez Autorkę programowi odmiany sposobu myślenia zaczniesz generować prawdziwe cuda we wszystkich sferach swojego życia. Poprawisz związki, kwestie finansowe, sposób postrzegania własnego ciała oraz samoocenę. Pomożesz nie tylko sobie, ale i innym ludziom. Ty też możesz zostać cudotwórcą!
Opis: Studio Astropsychologii

Książka Gabrielle Bernstein „Możesz czynić cuda” to bardzo interesująca i pouczająca lektura. Nie jest to bynajmniej kolejna pozycja wyłącznie o rozwoju duchowym; czy też o tym, jak w cudowny sposób natychmiast odmienić swoje życie. Autorka proponuje Czytelnikowi swoisty kurs, dzięki któremu przede wszystkim pozbędzie się strachu, a następnie- krok po kroku- zacznie zmierzać ścieżką ku szczęściu i miłości. Brzmi niewiarygodnie? A jednak! Można tego dokonać. Można zmienić swoje życie na lepsze. Najpierw należy jednak przekształcić wzorce dotychczasowego myślenia, pozbyć się lęku i ograniczeń wynikających z negatywnych wzorców.  Nie bez przyczyny podtytuł książki brzmi: „Od drobnych zmian, do wielkich sukcesów.”


Gabrielle Bernstein jest nie tylko autorką książek. To przede wszystkim nauczycielka rozwoju osobistego, która pomaga ludziom odnaleźć szczęście. Jej warsztaty i wykłady inspirują zarówno do przewartościowania życia, jak i do odkrycia własnych możliwości. Tym razem zaproponowała kurs w formie książki- taki, który każdy człowiek może przeprowadzić we własnym rytmie.

„Możesz czynić cuda” to książka o tym, jak z pozoru drobne zmiany w myśleniu mogą przekształcić życie, czyniąc je piękniejszym i szczęśliwszym oraz doprowadzić do osiągnięcia wyznaczonych celów . Wszystko zaczyna się jednak od uświadomienia i oswojenia strachu, z którego wynikają wszystkie życiowe kłopoty.  To on bowiem hamuje naszą kreatywność, uniemożliwia przebaczenie (także sobie), ogranicza poczucie wdzięczności i miłości do świata. Tymczasem żeby naprawdę zacząć doświadczać w życiu cudów, należy zmienić sposób myślenia i postępowania. Dzięki temu zmieni się również i życie: zarówno  sferze osobistej, jak i na poziomie związków. Wzrośnie też poczucie własnej wartości. Wszak nie bez powodu żyjemy właśnie tu i teraz.

„Możesz czynić cuda” to sześciotygodniowy kurs, podzielony na poszczególne dni. Gabrielle Bernstein, lekcja po lekcji, prowadzi Czytelnika przez gąszcz dotychczasowych wzorców, starając się pokierować świadomość na odpowiednie tory. Każdy tydzień poświęcony jest odrębnym etapom: od zmiany myślenia, poprzez nowe postrzeganie siebie, swego ciała i związków, aż po zwiększenie poczucia własnej wartości oraz tytułowe czynienie cudów.  

Cały kurs trwa 40 dni, jednak to od Czytelnika zależy, czy nie zechce poświęcić więcej czasu na poszczególne części- może zbyt trudne do przepracowania przez jeden dzień. Każda lekcja to bowiem nie tylko refleksja i afirmacja, ale również czas na medytację oraz przemyślenia. Ażeby jednak dokonać wielkich zmian, trzeba najpierw ich chcieć. Stąd całość zaczyna się od uświadomienia sobie strachu, wybaczenia sobie, wdzięczności i uwierzenia, że cuda są możliwe.   

Każdy dzień to kolejny krok naprzód. Chociaż tematy, które należy przećwiczyć wydają się na pozór proste, w ich trakcie uświadamiamy sobie, jak trudno zmienić dotychczasowe schematy myślowe i przyzwyczajenia. Warto przejść cały kurs bez pośpiechu, by dostrzec to, co w nim najważniejsze i w rzeczywistości odmienić całe życie.

Gabrielle Bernstein napisała: „Moje myśli są obrazami, które stworzyłam”. Należy więc odmienić myśli i tym samym zmienić obraz własnego życia. Polecam tym wszystkim, którzy pracują nad sobą i swoim sposobem postrzegania świata.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz