Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

czwartek, 8 grudnia 2016

Jaya Jaya Myra, Uzdrawianie wibracyjne

Białystok 2016
ISBN: 978-83-7377-727-9
Stron: 204

Opis:
Uzdrawianie wibracyjne bazuje na subtelnej energii znajdującej się w każdej istocie. Dzięki Autorce, która jest certyfikowanym uzdrowicielem energetycznym, instruktorem jogi oraz terapeutą zgłębisz charakterystykę własnego fizycznego ciała, temperamentu oraz życiowego celu. Poznasz wszystkie rodzaje uzdrawiania i pracy nad sobą, aby zrozumieć, które są dla Ciebie najodpowiedniejsze i dlaczego. Dowiesz się czym jest subtelna energia i skąd pochodzi oraz określisz swój unikalny typ energetyczny. Ponadto nauczysz się korzystać z odpowiednich narzędzi i technik terapeutycznych obejmujących: wizualizację, mantry, kolory, dźwięki, światło, aromaterapię, kamienie, wodę, intencje, rośliny, medytację, minerały, zioła i wiele innych. Uzdrawianie idealne dla Ciebie.

            W poszukiwaniu nieinwazyjnych terapii, które wspomogą organizm, złagodzą dolegliwości, a w konsekwencji przywrócą równowagę i zdrowie, trafiła w moje ręce książka Jaya Jaya Myra „Uzdrawianie wibracyjne”. Nie przeczę, zaintrygował mnie przede wszystkim tytuł, gdyż sama uważam, że zarówno my, jak i wszystko, co nas otacza wytwarza swoiste pola energetyczne, a tym samym i nieuchwytne ludzkim okiem wibracje.

            Jaya Jaya Myra sama przeszła daleką drogę do miejsca, w którym odkryła uzdrawianie wibracyjne. Od dzieciństwa marzyła o wynalezieniu leków na raka czy AIDS. Podążyła też w tym kierunku. Pracowała w przemyśle farmaceutycznym, rozpoczęła studia doktoranckie z zakresu biologii komórkowej i molekularnej, pokończyła wszystkie związane z tym kursy, jednak czuła, że to nie jest właściwa droga. To uczucie zdominowało ją do tego stopnia, że zachorowała, straciła pracę, dom i małżeństwo. Wszystko, co było jej bliskie legło w gruzach. W tym momencie zaczęła poszukiwać siebie i innych terapii. Udało się jej to osiągnąć. Nie tak dawno przemawiała w ONZ na temat duchowości i wzmocnienia pozycji kobiet. Jest cenioną pisarką, nauczycielką i mówczynią, która potrafi dostrzec we własnym wnętrzu zarówno siebie jak i Boga.


            Książka „Uzdrawianie wibracyjne” jako fundament stawia konieczność zachowania równowagi między ciałem, umysłem, sercem i emocjami (duszą). W pierwszej kolejności wskazuje na konieczność ustalenia swojego typu energetycznego. Co mnie zaś najbardziej ujmuje, to postrzegania ciała ludzkiego jako całości- podobnie, jak to czynią w medycynie chińskiej (chociaż spotkałam się już z lekarzami, którzy zaczynają łączyć medycynę zachodnią i wschodnią, z całkiem dobrym skutkiem). System uzdrawiania autorka opiera na subtelnej energii, która znajduje się w nas i w naturze. Podkreśla, że jeżeli pomiędzy umysłem, ciałem i duszą zapanuje harmonia, to nasza wewnętrzna energii może przepływać swobodnie, a tym samym utrzymać nas w dobrej kondycji. Tymczasem blokada któregoś elementu powoduje efekt domina, a tym samym zaburzenia w organizmie. Uzdrawianie wibracyjne ma na celu przywrócenie równowagi na wszystkich poziomach. Wiele zależy od naszej determinacji, woli, ale także… celu życiowego.

            Najważniejsze przy uzdrawianiu wibracyjnym i zharmonizowaniu organizmu z otaczającymi nas wibracjami jest jednak ustalenie swojego typu energetycznego, temperamentu oraz celu życiowego. Od tego może zależeć efekt dalszych działań. Do tego pomocne okazują się specjalne tabele. Jaya Jaya Myra podkreśla, że dzięki nim można łatwiej dostosować odpowiednie techniki do indywidualnej natury każdego z nas.

            Jaya Jaya Myra podkreśla również, że każdy z nas jest inny i nie ma jednego sposobu na zdrowie i dobre samopoczucie, który zadziałaby na wszystkich. Dla jednego niezwykle pomocne będą medytacje, mantry, afirmacje czy wizualizacje, inny pozytywnie zareaguje na chromoterapię (terapię za pomocą kolorów), aromaterapię, muzykoterapię, masaż, pracę z żywiołami, kamieniami lub roślinami. Dzięki autorce możemy przekonać się, które z nich są dla nas najwłaściwsze. W książce Uzdrawianie wibracyjne” nie ma złych wyborów. Są tylko wybory, które nie prowadzą do właściwego celu. Eksperymenty potwierdziły, że np. mruczenie kota jest doskonałym narzędziem terapeutycznym, które wspomaga człowieka przy walce z chorobą, wzmacnia odporność, a nawet przyspiesza zrastanie się kości. Być może uzdrawianie wibracyjne ma podobne działanie.

            Książka napisana jest językiem zrozumiałym dla każdego. Uchyla rąbka wielu ciekawych spraw (np.  podział umysłu na Manas i Indu- przyznaję, nigdy wcześniej o tym nie słyszałam), zawiera sporo różnych technik, które każdy może wykorzystać w swoim domu. Jest to wyjątkowa pozycja, która z całą pewnością pomoże odzyskać równowagę między umysłem, ciałem i duszą.  Przygotowane ćwiczenia i techniki zaś w żaden sposób nie kolidują z medycyną konwencjonalną. Mogą ją wspomagać i doprowadzić do powrotu do zdrowia lub znacznej poprawy samopoczucia.

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz