Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

poniedziałek, 5 grudnia 2016

Dr Wayne W. Dyer, Dee Garnes, Wspomnienia nieba

Dr Wayne W. Dyer, Dee Garnes, Wspomnienia nieba
Wydawnictwo: Samsara
Białystok 2016
ISBN: 978-83-65170-41-5
Liczba stron: 223

Opis:
Co dzieje się z każdym z nas przed urodzinami? Czy obecne życie jest naszym kolejnym wcieleniem czy totalnie nowym doświadczeniem? Czy rozmyślając o niebie, snujemy wyobrażenia o czymś nieznanym czy tak naprawdę sobie przypominamy to, co już widzieliśmy?

Dr Wayne Dyer i Dee Garnes spisali inspirujące rozmowy maluchów z Bogiem, które odbyli jeszcze zanim się urodzili. Z nich dowiadujemy się:
– W jaki sposób dobierani są rodzice każdemu z nas, byśmy przy ich pomocy mogli zrealizować swój cel pobytu na świecie.
– Jak wygląda świat duchów i dokąd zmierzają zmarli członkowie naszych rodzin, by wcielić się ponownie i wrócić do nas jako nasi przyjaciele.
– Czy nasze życie kończy się pobytem na Ziemi, czy jednak istnieje życie wieczne.
– Jak często odwiedzają nas Anioły – niewidoczni przyjaciele, którzy otaczają nas opieką i pomagają nam w trudnych chwilach.


Książka „Wspomnienia nieba. Zdumiewające relacje dzieci, które pamiętają poprzednie wcielenia” jest niezwykła i nie sposób przejść obok niej obojętnie. Dla każdego wrażliwego Czytelnika będzie to lektura bardzo osobista, dostarczająca wielu wzruszeń i refleksji. Wszak nie są to żadne naukowe wywody ani podręcznikowe rady, lecz opowieści małych dzieci- bezpośrednie, otwarte, pełne ufności do tych, którym je przekazywały.

Autorzy, którzy podjęli się tego niezwykłego zadania, by zebrać relacje, posegregować je i opracować jako książkę, to wybitni specjaliści: Dr Wayne Dyer- profesor uniwersytecki, psychiatra, trener rozwoju osobistego i autor ponad 40 książek (zmarł w 2015 roku) oraz Dee Garnes- terapeutka z 13-letnim stażem i asystentka profesora.

Dante Alighieri napisał: „Trzy rzeczy zos­tały z ra­ju: gwiaz­dy, kwiaty i oczy dziecka.” Trudno nie zgodzić się z tymi słowami, wystarczy przecież popatrzeć w szczere i niewinne oczy dziecka, by dojrzeć w nich najpiękniejszą część nieba- pełną miłości i bezgranicznego zachwytu. Nie dziwię się więc, że to właśnie one pamiętają tą drugą stronę życia: tajemną i nieodgadnioną; tą, którą my, dorośli pragniemy poznać. Dzieci nie muszą uchylać zasłony. Ich oczy wciąż jeszcze widzą świat, z którego przyszły. Ich serca wciąż są przepełnione bezgraniczną miłością niebios i pamięcią tego, co przeżyły.

Urodziłam się w czasach, gdy nie zwracano uwagi na opowieści dzieci. Uważano je za przejaw ich wielkiej fantazji i wyobraźni. Wskutek tego zaginęło wiele fascynujących historii, które mogłyby rzucić choćby małą smugę światła na ich dorosłość- pomóc zrozumieć pojawiające się później problemy, czy tzw. zrządzenia losu wynikające de facto z wyboru duszy oraz na powrót odkryć bezgraniczną, boską miłość. Niestety… Wówczas nie było tej świadomości, która obecnie dociera do coraz szerszych kręgów. Mam to szczęście, że pewne rzeczy jeszcze pamiętam… Choćby „obraz”, gdy spoglądałam z góry na moją przyszłą mamę, kiedy stała na cmentarzu, pogrążona w smutku po śmierci bliskiej jej osoby. To jednak tylko przykład, bo opinia o książce nie jest bynajmniej miejscem na osobiste wspomnienia. Potwierdza ona jednak to, o czym opowiadają dzieci. Tym bardziej, czytając tę książkę rozumiałam jej przesłanie.  

Książkę „Wspomnienia nieba” stworzyły bowiem tak naprawdę dzieci. Dr Wayne Dyer i Dee Garnes po prostu spisali opowieści małych bohaterów, którzy dzielili się z najbliższymi wspomnieniami z poprzednich wcieleń, historiami z pobytu w niebie, sposobem wyboru rodziców, przemyśleniami na temat miłości oraz spotkaniami z aniołami. Każda z tych relacji jest unikalna, zapadająca głęboko w serce i skłaniająca do refleksji.
Książka podzielona jest na osiem rozdziałów. Każdy przedstawia szereg relacji dzieci na poszczególne tematy:
- wspomnienia nieba
- wspomnienia poprzednich wcieleń
 - wspomnienia wyboru rodziców
- wspomnienia reinkarnacji rodzinnych
- wspomnienia połączenia ze Źródłem
- mądrość mistyczna i intuicyjna
- niewidzialni przyjaciele
- opowieści anielskie

Każdy z nich stanowi zamkniętą całość, złożoną z serii różnych relacji. Co zaś najbardziej ciekawe opowieści te nie są zebrane wyłącznie z jednego kraju. Czytelnik znajdzie historie opowiadane przez dzieci ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Anglii, Tajwanu, Australii i innych. Nie są więc one w żaden sposób ograniczone kulturowo.

Naprawdę, z całego serca polecam tę lekturę! Nie pozostaniecie na nią obojętni. I co najważniejsze, słuchajcie tego, co dzieci chcą Wam przekazać. One widzą znacznie więcej niż my, spoglądając tylko oczyma.

Książkę można kupić na stronie wydawnictwa: http://www.illuminatio.pl
A także w moich ulubionych:
Sklep „Talizman”
Sklep „Czary mary”
 
oraz w wielu, wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz