Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

poniedziałek, 28 listopada 2016

Andrzejkowy sennik

Andrzejkowy sennik

            Andrzejkowe wróżby to wielowiekowa tradycja, która jak widać wciąż cieszy się niezmierną popularnością. Niegdyś wszystkie wróżby tego dnia miały jeden cel: zapewnić dziewczęta, że znajdą ukochanego i wkrótce wyjdą za mąż. Dzisiaj zwyczaje nieco się zmieniły i Andrzejki kojarzą się nam głównie ze świetną zabawą oraz różnymi wróżbami- niekoniecznie miłosnymi.
O najpopularniejszych andrzejkowych wróżbach pisałam już nieco wcześniej:


Tym razem chcę zwrócić uwagę na sny. Czy wiecie, że człowiek przesypia 4 miesiące w roku? Są one naszym drugim życiem; głosem duszy, gdy nasza podświadomość może wreszcie dojść do głosu, nie uciszana ciągłym nawoływaniem rozsądku i jaźni. Sny również dzielą się na różne typy, warto więc zwracać na nie uwagę. Sama od wielu lat prowadzę dziennik snów i czasem pochylam się nad nim zaskoczona.

Jednak nie chciałam pisać tutaj ogólnie o snach, ale o tych szczególnych, andrzejkowych. Na temat snów, ich rodzajów i interpretacji napisze może innym razem. Teraz potraktujmy to jako element andrzejkowej tradycji i spójrzmy na nie trochę z przymrużeniem oka. Jeżeli więc będziecie bawić się tego wieczoru, spróbujcie zapamiętać co wam się śniło. Bardzo możliwe, że sen będzie najważniejszą wróżbą- taką typowo andrzejkową, związaną z miłością.

Oto mały andrzejkowy sennik dla tych, którzy będą chcieli sprawdzić jakież to niespodzianki przyszykował im los. Życzę miłej zabawy!ANIOŁ
Anioł to symbol wielkiego szczęścia. Zakochanym wieszczy, że już wkrótce staną na ślubnym kobiercu, a ich związek będzie szczęśliwy. Jeżeli więc masz partnera, możesz po cichu liczyć, że już wkrótce ci się oświadczy.

ARBUZY
Na drodze waszej miłości mogą stanąć plotki i złe intencje. Uważajcie na intrygi i kłamstwa innych, bo będą próbowali was skłócić.

BITWA
Wszystko zależy od tego, po której stronie stoisz. Jeżeli jesteś wodzem zwycięskiej armii, bądź pewna, że ukochany ci ulegnie i postawisz na swoim w każdej sprawie, na której ci zależy. Nie musisz obawiać się żadnej rywalki.

BOCIAN
Podobnie jak anioł zwiastuje szczęśliwy związek. Nic nie stanie na przeszkodzie, byście zawarli związek małżeński. Mało tego, kto wie, czy w ciągu roku nie pojawi się najpiękniejszy dowód waszej miłości.

BRANSOLETA
Jest ona zapowiedzią rychłego i bogatego zamążpójścia. Jeżeli jesteś wolna, warto rozejrzeć się dookoła. Może gdzieś w pobliżu czai się przyszły kandydat na męża.

CUKIERKI
Choć słodkie, nie wróżą zbyt dobrze. W tym śnie zapowiadają zmartwienia i kłopoty w miłości. Proszę, uważajcie.

CYTRYNY
Widok cytrynowego gaju lub patery pełnej cytryn zapowiada, że przyszłego męża możesz poznać gdzieś w podróży.

DĄB
Sen o dębie przepowiada, że będziesz miała przystojnego i zdolnego męża. Będziesz też mogła liczyć na jego wyrozumiałość co do twoich małych kaprysów.

DELFIN
Choć delfin przynosi szczęście, w andrzejkowym śnie jest przestrogą przed źle ulokowanym uczuciem. Kto wie, czy twój ukochany nie ogląda się za inną. Bądź czujna.

DESZCZ
Szczęśliwe, ale niezbyt bogate małżeństwo. Wspólnie wyjdziecie z kłopotów finansowych i osiągniecie stabilizację.

DYREKTOR
Jeżeli przyśni ci się, że jesteś dyrektorem jakiejś firmy możesz spodziewać się, że w przyszłości będziesz miała wielu wielbicieli. Sztuką będzie wtedy wybór tego jedynego.

DYWAN
Odpowiedniego mężczyznę możesz spotkać podczas podróży. Miej oczy szeroko otwarte.

DZIECKO
Uważaj, to nie jest zapowiedź ciąży. To raczej ostrzeżenie, że twój miły może opuścić cię dla innej.

EUROPA
Podróż po jakimś państwie europejskim nie zapowiada romantycznej podróży, lecz ostrzega byś nie zawiodła ukochanego. Wszystkie sprawy wyjaśniajcie sobie na bieżąco, by nie było niedomówień.

FALBANKI
Sukienki z falbankami wydają się piękne i romantyczne, prawda? Tymczasem zapowiadają kłopoty w miłości.

FIGI
Jeżeli we śnie jesz figi lub masz je przed oczami, to zapowiedź, że wyjdziesz za mąż za starszego, bogatszego i przystojnego mężczyznę.

FIOŁKI
Łąka pełna fiołków to zapowiedź, że przyszłego męża możesz poznać na jakimś przyjęciu. Nie odrzucaj więc zaproszeń. Kto wie, kiedy się spotkacie.

FONTANNA
Sen ostrzega, że twój wybranek jakoś nie spieszy się do ślubu. Najwyraźniej nie zależy mu na obrączce i ślubnym kobiercu, a siłą nie zdołasz go tam zaciągnąć.

FORTEPIAN
I tu niespodzianka. Ten sen zapowiada, że twoim mężem może zostać ktoś, kogo dotąd uważałaś tylko za dobrego przyjaciela.

FUTRO
Piękne i drogie futro, które oglądasz lub zakładasz jest zapowiedzią długiego i szczęśliwego małżeństwa.

GAŁĄŹ
Gałęzie na drzewach, niezależnie od drzewa zapowiadają dużą gromadkę dzieci.

GAZETA
Czytanie gazety to zapowiedź rozłąki z ukochanym- być może ze względów zawodowych lub nawet w wyniku jakiegoś sporu, jednak efekt końcowy będzie pozytywny. Po tej rozłące bowiem zawrzecie małżeństwo.

GNIAZDO
Czas uwić gniazdko rodzinne, bo możesz spodziewać się ślubu.

GRAD
Opady gradu ostrzegają o zmartwieniach i niepowodzeniach. Optymistyczne jest jednak to, że po tych kłopotach na pewno spotkasz kogoś, z kim połączy cię prawdziwa, głęboka miłość.

GRAMATYKA
Nauka gramatyki- niezależnie od języka, którego się uczysz we śnie zapowiada poszerzenie kręgu zamożnych znajomych pochodzących z wpływowych kręgów. To właśnie w tym gronie znajdzie się twój przyszły mąż.

GRÓB
Sen taki wróży, że twój ukochany stanie się dla ciebie powodem wielu trosk.

HAŁAS
Uporczywy hałas zwiastuje kłótnie, a nawet rozstanie.

HERBATA
Picie herbaty- zarówno w samotności, jak i w gronie znajomych wróży, że już wkrótce znowu się zakochasz.

IGŁA
Wróży, że minie jeszcze trochę czasu zanim spotkasz człowieka, z którym spędzisz życie.

ISKRY
Twój wybranek będzie zamożny, prawdopodobnie będzie przedsiębiorcą.

JAGODY
Wróżą powodzenie w miłości i wielu adoratorów. Uważaj, by dobrze wybrać.

JABŁKA
Jedzenie jabłek wróży przyjemne flirty, romanse i spotkania, które jednak nie zakończą się małżeństwem.

JAJKA
Zapowiadają powodzenie w miłości, szczęśliwe małżeństwo i… a jakże! Liczne potomstwo, którym będziesz musiała się zająć.

JEDWAB
Ubieranie się w jedwabie lub oglądanie ich na targowisku świadczy o tym, że twój mąż będzie zaradny, bogaty i dobry. Z całą pewnością zapewni ci luksusy.

KACZEŃCE
Wróżą ślub z miłości, ale z człowiekiem ubogim oraz co się z tym wiążę późniejsze kłopoty finansowe. Razem będziecie zmagać się z kłopotami.

KANAPKA Z DŻEMEM
Taki sen to niechybny znak, że związek może okazać się nieszczęśliwy. Nie angażuj się zbyt mocno, może po prostu nie warto cierpieć dla kogoś, kto nie jest tego wart.

KAPELUSZ
Jeżeli ty zakładasz kapelusz, to być może trafisz na mężczyznę, który będzie rozwodnikiem lub rozwiedzie się dla ciebie. Jeżeli jednak zobaczysz, jak ktoś inny przymierza kapelusz, miej się na baczności. Jakaś kobieta z twojego otoczenia chce odbić ci ukochanego.

KAWALER
Wszelkie rozmowy i spotkania ze znajomym kawalerem ostrzegają przed samotnością.

KAZANIE
Jeżeli rozstałaś się z partnerem, szybko znajdziesz pocieszenie.

KIELICH
Wybranka możesz spotkać na jakiejś uroczystości. Nie omijaj więc szykujących się imprez.

KLEJNOTY
Sny o klejnotach wróżą dostatnie i szczęśliwe życie u boku odpowiedzialnego mężczyzny.

KLUCZ
Jeżeli otwierasz nim drzwi, uważaj, bo ktoś będzie chciał nadużyć twojego zaufania. Natomiast zamykanie drzwi zapowiada spotkanie wymarzonego mężczyzny.

KOCIAKI
Zabawa z małymi kotkami to ostrzeżenie. Kandydat na męża może okazać się lekkomyślny i będziesz musiała mu „matkować”.

KOŁDRA
Wróży, że wkrótce wyjdziesz za mąż. Możesz nawet nie wiedzieć, że jakiś mężczyzna docenia twoją praktyczność i solidność.

KOŁYSKA
Możesz zostać matką, zanim staniesz na ślubnym kobiercu.

KONICZYNA
Już niedługo znajdziesz mężczyznę, z którym stworzysz szczęśliwy związek.

KOPANIE ZIEMI
To nie ostrzeżenie przed trudnym życiem, ale zapowiedź spotkania mężczyzny, który wkrótce odziedziczy spadek lub… nie będzie pokazywał swojego statusu majątkowego.

KORALE
Przelotne znajomości, zabawy i przyjemności.

KOSZULA
Zapewnia o uczciwości mężczyzny, który stanie na twojej drodze lub już jest u twego boku.

LATARNIA MORSKA
Uważaj, byś przez swoją lekkomyślność nie przeoczyła szansy na związek i udane małżeństwo. Nie oceniaj zbyt szybko spotkanych na swej drodze mężczyzn.

LEW
Zapowiada małżeństwo z osobą dumną, ale o szlachetnym usposobieniu.

LIST
Niespodziewane wieści dotyczące ukochanego.

ŁAZIENKA
Ustatkuj się, stań się bardziej rozważna niż romantyczna, a wkrótce znajdziesz męża.

MAŁŻEŃSTWO
Uważaj, bo wkrótce możesz dowiedzieć się jakichś wieści o swoim ukochanym i będą to wieści, które przed tobą ukrywał.

MATKA
Sen o matce zapowiada szczęście w małżeństwie. Jeśli jesteś samotna to wkrótce spotkasz tego jedynego i nie będzie on długo zwlekał z oświadczynami.

MĄŻ
Sen o tym, że jesteś już mężatką przestrzega, byś dobrze przyglądała się kandydatom do twojej reki, bo nie każdy będzie tym, za którego będzie się podawał. Musisz uważać, by nie wybrać takiego, który będzie cię oszukiwał i źle traktował.

MIOTŁA
Uważaj, bo w najbliższym czasie możecie się pokłócić.

MIRT
Spodziewaj się rychłych oświadczyn.

MODELKA
Sen o tym, że jesteś modelką ostrzega, byś nie wikłała się w romanse. Możesz ich później żałować.

MOTYL
Twój wybranek nie jest stały. Uważaj, czy nie rozgląda się na boki.

OBIAD
Jeżeli jesz go sama, zapowiada kryzys w związku. W najbliższym czasie możesz pokłócić się z ukochanym. Na szczęście jest szansa na zażegnanie kryzysu.

OGIEŃ
Możesz zostać matką.

OKRĘT
Bogate zamążpójście, jednak na to szczęście będziesz musiała jeszcze poczekać.

OKULARY
Jeżeli je kupujesz, uważaj na nawiązywane znajomości. Mogą okazać się niewłaściwe. Natomiast zbicie okularów zapowiada udane małżeństwo i stabilizację w życiu.

PAJĄK
Wróży szczęście i fortunę oraz dostatnie życie u boku ukochanego męża.

PAŁAC
Jeżeli jesteś zakochana, ten sen potwierdza, że dokonałaś właściwego wyboru.

PANNA MŁODA
Spodziewaj się, że już wkrótce staniesz na ślubnym kobiercu.

PARASOL
Już wkrótce poznasz kogoś, kto bardzo szybko ci się oświadczy.

PIERŚCIONEK
Możesz być pewna, że twój wybranek cię kocha i wkrótce ci się oświadczy.

PIÓRO
Słowa są lekkie jak pióra, ale potrafią ugodzić jak noże. Uważaj na nieporozumienia w związku.

PŁACZ
Jeżeli płaczesz we śnie, spodziewaj się jakiegoś miłego zbiegu okoliczności i spotkania, które poprawi ci humor. Kto wie? Może coś z tego będzie?

PODKOWA
Spodziewaj się szczęśliwego związku i powodzenia w życiu.

PORZECZKI
Dojdziesz do celu. Jeżeli upatrzyłaś już sobie kogoś, na pewno zdobędziesz jego względy.

RYWALKA
Jeżeli zobaczysz kobietę, która próbuje zwrócić na siebie uwagę twego ukochanego nie angażuj się w nowe znajomości. Dbaj o to, co masz.

SAŁATA
Uważaj, możesz zajść w niespodziewaną ciążę.

SER Z DZIURAMI
Nie oszukujcie się wzajemnie. Wszystko starajcie się sobie mówić, bo nawet drobne kłamstewka ktoś może wykorzystać przeciwko wam.

SAMOCHÓD
Twój ukochany może zacząć zachowywać się tak dziwnie, że zaczniesz się zastanawiać dlaczego to właśnie jego wybrałaś. Rozmawiajcie ze sobą. Dla samotnych to ostrzeżenie, by nie angażować się w związek, który trwa bardzo krótko. Poznajcie się najpierw.

SIKORKI
W twoim otoczeniu jest jakaś kobieta, która uwielbia plotki i może mocno zaszkodzić waszemu związkowi.

STÓŁ
Jeżeli nakrywasz do stołu, to już wkrótce stworzysz z kimś szczęśliwy związek.

SPACERY
Przechadzanie się po mrocznych zaułkach zmusza do zastanowienia się, czy wybrany przez ciebie mężczyzna jest rzeczywiście tym właściwym. Może skrywa przed tobą swoje drugie oblicze? Natomiast spacery w pełnym słońcu po łąkach lub pięknych miejscach to zapewnienie, że idziesz właściwą drogą u boku właściwego mężczyzny. Jeżeli takiego nie ma, to z pewnością wkrótce go spotkasz.

ŚLUB
Sen o własnym ślubie zapowiada… rychłe zaręczyny.

ŚWIECA
Możesz spotkać kogoś, z kim będziesz szczęśliwa lub znaleźć szczęście w związku, w którym jesteś.

TEATR
Wizyta w teatrze, oglądanie przedstawienia a nawet udział w nim to również zapowiedź rychłego i szczęśliwego małżeństwa.

TWARZ
Jeżeli przeglądasz się w lustrze uważaj. Możesz zostać samotną matką.

UDERZYĆ KOGOŚ
Paradoksalnie zapowiada gości, wśród których możesz spotkać tego jedynego.

UPADEK
Zakochanym wieści kłótnię, która może doprowadzić nawet do rozstania.

UWODZENIE
Zachowaj dystans i nie ulegaj łatwo mężczyznom, bo czekają cię rozczarowania.

WARZYWA
Rosnące w ogrodzie warzywa wróżą znalezienia wiernego i zamożnego męża.

WĄŻ
Pamiętaj, że wokół ciebie są kobiety, które chętnie zakręcą się wokół twego wybranka.

WELON
To zapowiedź intryg, które mają na celu odsunięcie od ciebie ukochanego.

WŁOSY
Uważaj przy zawieraniu nowych znajomości.

WYSPA
Zapowiada, że wkrótce wyjdziesz za mąż, a wasz związek będzie solidny i szczęśliwy.

ZAKOCHANIE
Nie miej zbyt wygórowanych planów i oczekiwań, bo mogą one zniweczyć plany ślubne lub nawet je przekreślić.

ZORZA
Już wkrótce poznasz kogoś odpowiedniego. Szczęście będzie wam sprzyjać, może być rychły ślub i dziecko.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz