Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

czwartek, 3 grudnia 2015

Spotkanie w Katolickim Liceum, Gimnazjum i Szkole Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie

1 grudnia spotkałam się z młodzieżą Katolickiego Pallotyńskiego Liceum, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chełmnie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie gimnazjum i liceum, uczestniczący w kole historycznym

Rozmowa toczyła się głównie na temat legend chełmińskich, jednak nie zabrakło w niej także podkreślenia wagi zachowania dziedzictwa kulturowego naszej małej ojczyzny. 

Podczas spotkania opierałam się głównie na trzech książkach, a mianowicie „Legendach i podaniach Ziemi Chełmińskiej”, „Legendach krzyżackich” oraz „Duchach, zjawach i ukrytych skarbach. Niesamowitych miejscach województwa kujawsko- pomorskiego”. 
 


Odnieśliśmy się do Chełmna jako miasta zakochanych w kontekście dwóch legend, a mianowicie „Kochanków z Chełmna” oraz „Rycerza i zakonnicy” oraz do tuneli, które według legend przebiegają pod miastem.

Opowiedziałam również o sobie i początkach mojej przygody z pisaniem. Kto wie? Być może wśród obecnych znajdowali się przyszli pisarze.

Nie zabrakło również inspiracji do poszukiwań kolejnych historii i odkrywania tajemnic, jakie jeszcze skrywa nasze miasto. 

1 komentarz:

  1. To bardzo lubiane przeze mnie miasto.Urocze i takie historią obdarowane.

    OdpowiedzUsuń