Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

sobota, 5 września 2015

Editha Wüst, Sabine Schieferle, Vademecum numerologii

Białystok 2014
ISBN: 978-83-7377-658-6
Liczba stron: 376
 

Liczby towarzyszą nam całe życie. To numerologia w logiczny sposób wyjaśnia charakter, talenty, zdolności czy predyspozycje każdego człowieka. Dzięki tej książce poznasz ukryte znaczenie i symbolikę liczb. Będziesz mógł z łatwością interpretować swoje mocne i słabe strony. Warto więc przy wyborze imienia dla swojego dziecka czy pupila, skorzystać z numerologicznych wskazówek. Jeśli natomiast planujesz założyć firmę, odpowiednio skomponowana nazwa pozwoli osiągnąć większy sukces. Liczby pomogą Ci również wybrać idealny zawód, ponieważ odkryjesz predyspozycje do jego wykonywania. Dostrzeżesz nowe perspektywy i odpowiedni czas na dokonywanie zmian. Świadomie podejmiesz decyzje i będziesz miał poczucie, że jesteś na właściwej drodze. Poznaj liczby, które zmieniają życie.

Opis: Studio Astropsychologii


Numerologia znana jest od tysiącleci i stanowi jeden ze sposobów odczytywania osobowości i predyspozycji danej osoby oraz prognozowania przyszłości. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że liczby to tylko liczby: pomocne w rachunkach, umożliwiające rozwiązanie konkretnych zadań, przeliczenie kosztów. Tymczasem zapominamy, że liczby są również symbolami, a za symbolami zawsze stoi ukryte znaczenie. Ażeby je znaleźć należy jednak dobrze poznać ich znaczenie.  Wielu ludziom numerologia kojarzy się pawie wyłącznie z datą urodzenia. Tymczasem równie ważne, a w niektórych aspektach nawet ważniejsze są wibracje, jakie nam towarzyszą dzięki imieniu i nazwisku. Musimy przy tym pamiętać, że każda ingerencja i zmiana wiąże się jednocześnie ze zmiana naszych możliwości i spojrzenia na świat. To zjawisko można zaobserwować nawet samodzielnie. 
     
 Editha Wüst i Sabine Schieferle wiedzą o tym doskonale. Swoją wieloletnią praktykę przełożyły na książkę, dzięki której można bliżej zapoznać się z numerologią. „Vademecum numerologii” jest bowiem pozycją nietuzinkową: z jednej strony to doskonały podręcznik dla początkujących, zaś z drugiej- kompendium wiedzy dla tych, którzy mają już solidne podstawy w tej dziedzinie. Każda część jest głęboko przemyślana i coraz głębiej wprowadza czytelnika w arkany numerologii: począwszy od wiedzy podstawowej i dziewięciu praw odpowiadających dziewięciu boskim liczbom, poprzez obliczenia, znaczenie i symbolikę, aż po odkrywanie szczegółów dotyczących wibracji imion dla dzieci i zwierząt, nazw firm, a nawet odpowiednich dat do podejmowania konkretnych działań i… znaczenia numerów posesji. Autorki nie zapomniały także o liczbach podwójnych, tzw. mistrzowskich, starając się jak najdokładniej przedstawić ich szczególne znaczenie na wszystkich płaszczyznach. 

Dzięki „Vademecum numerologii” Czytelnik nauczy się obliczać liczby imienia, osobowości, serca i przeznaczenia, pozna swoje mocne i słabe strony, być może odkryje predyspozycje, o których dotąd nawet nie wiedział. Właściwie dobrane liczby i życie zgodnie z zapisanym w nich kodem, ułatwią życie i osiągnięcie wyznaczonych celów, wspomogą w pracy i uczuciach, a nawet odmienią całe życie.

Podczas pisania tej opinii przypomniałam sobie fragment wiersza Victora Hugo: „ L’homme, le chiffre élu, tête auguste du nombre.” (Człowiek, szyfr wybrany, wyniosłe czoło liczby). Człowiek jest bowiem zagadką i tajemnicą, a liczby mogą jedynie nakreślić jego pewne cechy i predyspozycje.  Warto czasami skorzystać z tego niezwykłego szyfru.

Editha Wüst i Sabine Schieferle w prosty i zrozumiały sposób wprowadzają Czytelnika w magiczny świat symboliki i znaczenia liczb. Język, jakim się posługują jest zrozumiały, a zagadnienia- niekiedy naprawdę skomplikowane i wymagające postrzegania znaczenia wielu aspektów- przedstawiają w sposób prosty i przede wszystkim przyswajalny nawet dla tych, dla których jest to pierwsze spotkanie z numerologią.
Warto dodać, że na skrzydełkach okładki mamy tabele przekształcania liter i kluczowe znaczenie cyfr. Już to jest dużą podpowiedzią dla potencjalnego Czytelnika.

Naprawdę warto!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz