Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

sobota, 5 września 2015

Atasha Fyfe, Twoje poprzednie wcielenia

Białystok 2015-09-05
ISBN: 978-83-7377-713-2
Liczba stron: 221

Opis:
To życie nie jest Twoim pierwszym, jakie przeżywasz. Wszystko co wcześniej robiłeś i czego doświadczyłeś zapisane jest w Twojej świadomości. Teraz możesz to odkryć i dowiedzieć się jak to wpływa na Twoje obecne życie. Autorka podaje w książce informacje dotyczące Twoich poprzednich żyć. Koncentruje się na Twoim wnętrzu wykorzystując regresję, medytację oraz intuicję, a także skupia się na tym, co istnieje na zewnątrz. Dzięki temu dowiesz się skąd wzięły się Twoje fobie, choroby fizyczne oraz jakie silne strony odziedziczyłeś z dawnych żyć i w jaki sposób możesz je teraz wykorzystać. Ponadto zrozumiesz dlaczego tak bardzo boimy się śmierci. Rozpoznasz również, które talenty powinieneś w sobie rozwijać i jaki kierunek nadać swojemu życiu. Odkryj przeszłość, zrozum teraźniejszość.
Opis: Studio Astropsychologii

            Reinkarnacja- temat ten fascynuje, intryguje i rozbudza wyobraźnię. Wielu z nas często zadaje sobie pytania: Czy naprawdę żyjemy tylko raz? Skąd biorą się u nas tak niezwykłe talenty, których próżno by szukać u innych członków rodziny? Dlaczego są miejsca, w których czujemy się jak w domu, choć nigdy nie widzieliśmy ich na oczy? Jak to możliwe, że niektóre epoki historyczne, dzieła sztuki lub wydarzenia budzą w nas tyle emocji? Wydaje się, iż nie jesteśmy tego pojąć. I rzeczywiście. Nasz kierujący się zimną logiką umysł nie zdoła tego przetworzyć. Jeśli jednak spojrzymy na to przez pryzmat podświadomości i intuicji, możemy pokusić się o wyjaśnienie wielu kwestii. W tym momencie dochodzimy więc do głównego tematu książki, a mianowicie reinkarnacji.

            John Masefield napisał: „Wierzę, że gdy ktoś umiera, jego dusza powraca na Ziemię przybrana w nowe ciało, któremu życie daje nowa matka.” W tych słowach zawiera się cała istota reinkarnacji. Wydaje się nam niekiedy, iż wiara w reinkarnację, czyli wędrówkę dusz, to domena religii Wschodu. Otóż nie. Jeżeli prześledzimy dzieje różnych kultur na przestrzeni wielu tysiącleci, znajdziemy w nich ślady podobnych przekonań. Ba, ich echa pobrzmiewają nawet w pierwotnym chrześcijaństwie.


            Atasha Fyfe próbuje uchylić Czytelnikowi rąbka tej zasłony, spowitej na Zachodzie gęstymi pajęczynami niepamięci. Stąd zapewne wziął się podtytuł: Jak je odkryć i świadomie wykorzystać w obecnym życiu. Otóż wystarczy popatrzeć na nasze życie przez pryzmat poprzednich wcieleń, by dojść do sedna najbardziej ukrytych problemów, fobii, czy niezrozumiałych słabości. Wszak każde wcielenie niesie ze sobą nie tylko karmę wyniesioną z poprzedniego życia, ale również konieczność dalszej nauki. Znając choćby fragmenty poprzednich wcieleń, możemy odpowiedzieć sobie na wiele nękających nas pytań i choć trochę zrozumieć sens życia.

            Atasha Fyfe doskonale wie o czym pisze. Autorka studiowała nauki humanistyczne i przez jakiś czas uczyła języka angielskiego i historii, później zaś pracowała jako dziennikarka. Jednakże żadne z tych zajęć nie dawało jej poczucia satysfakcji i świadomości podążania właściwą ścieżką. Bardziej niż przysłowiowe „mędrca szkiełko i oko” fascynowały ją psychologia i duchowość. Tak więc z zainteresowań zrodziła się pasja; z pasji zaś zajęcie, któremu poświęciła się bez reszty. Trudno się dziwić, wszak odkrywanie poprzednich wcieleń przypomina niezwykłą i pełną tajemnic  podróż, która prowadzi do najbardziej zaskakujących odkryć.

              Książka „Twoje poprzednie wcielenia” jest doskonałym podręcznikiem dla tych, którzy nie tylko chcą zajrzeć w zakamarki własnej duszy, ale również wykorzystać zdobytą wiedzę do poprawy własnego życia. Autorka w sposób przejrzysty i zrozumiały przybliża Czytelnikowi filozofię reinkarnacji oraz prezentuje szereg ćwiczeń, które ułatwią odkrywanie  przeszłości. Dzięki temu każdy z nas: niezależnie od stopnia wiedzy i duchowego rozwoju, może rozpocząć swoją niezapomnianą podróż przez wieki. Wystarczy do tego otwarty umysł, spostrzegawczość, umiejętność łączenia faktów i wyciąganie wniosków. Bardzo dużym atutem są przykłady sesji, dzięki którym ludzie odkrywając poprzednie wcielenia, mieli możliwość wyjaśnienia i zrozumienia wielu wydarzeń i uczuć obecnego.

            Popatrzmy przez chwilę na małe dzieci. One nie nauczyły się jeszcze patrzeć na świat zgodnie z kanonami, jakie wymusza na nich wychowanie i kultura, w jakiej żyją. Mówią to, co pamiętają. Widzą to, czego my- dorośli już nie dostrzegamy. Niejedna rzekoma fantazja jest po prostu wspomnieniem z poprzedniego życia; wspomnieniem, którego nie zdążyły jeszcze zapomnieć. Może więc czasem warto posłuchać, co mają nam do opowiedzenia?

            Powrócę jednak do książki. Atasha Fyfe podzieliła książkę na trzy praktyczne części:
Jak możesz odkryć swoje przeszłe wcielenia.
            W tej części autorka wprowadza czytelnika w tajniki regresji, wskazuje elementy codziennego życia, w których można doszukać się podświadomej pamięci poprzednich wcieleń. Podpowiada również, jakie narzędzia mogą pomóc w ich odkrywaniu.
Korzyści z bycia świadomym swoich poprzednich wcieleń.
            Druga część poświęcona jest korzyściom wynoszonym z pamięci poprzednich wcieleń: zarówno w kwestiach zdrowotnych, finansowych i uczuciowych,  jak i z uświadomienia sobie obecnej misji na ziemi. Wiele naszych schorzeń, fobii i na pozór nieuzasadnionych emocji skrywa się głęboko w cieniu dawnych wcieleń. Choć dotyczą poprzedniego życia, to jednak tak głęboko wryły się w pamięć duszy, iż nawet dziś odciskają ślad na naszym życiu. Uświadamiając je sobie, możemy zrozumieć przyczyny wielu spraw, a tym samym uleczyć dawne wzorce.
 Ćwiczenia.
            Ćwiczenia są dopełnieniem książki. Ci, którzy fascynuje koncepcja reinkarnacji, mogą dzięki nim krok po kroku zagłębiać się w spowitą cieniem ścieżkę własnej duszy i odkrywać kolejne wskazówki dotyczące poprzednich wcieleń. Idealnie pasuje tu motto znajdujące się na okładce książki: Odkryj przeszłość, zrozum teraźniejszość.

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz