Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

W 2010 roku zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. Z kobiety aktywnej zawodowo stałam się osobą niepełnosprawną z czterokończynowym niedowładem. Każdy dzień to dla mnie walka o tę część sprawności, która mi pozostała. Dewiza Karola V „PLUS ULTRA” (Wciąż dalej) jest moim mottem. Tylko dzięki Wam mogę iść wciąż dalej, podnosić się po każdej stoczonej bitwie i pisać – właśnie dla Was.

APEL

poniedziałek, 6 lipca 2015

Śniadanie na deptaku

Fot. Piotr Murawski


27 czerwca odbyło się kolejne „Śniadanie na Deptaku”, będące świetną inicjatywą grupy młodych i pełnych zapału mieszkańców naszego miasta. Prowadziła je jak zawsze uśmiechnięta, pełna energii i optymizmu Kamila Cieślewicz.

Tego pięknego, słonecznego dnia wraz z Panią Alicją  Zasadowską miałyśmy okazję spotkać się z mieszkańcami miasta na ulicy Grudziądzkiej 25. Na środku ulicy przygotowano specjalne miejsce, gdzie można było przysiąść, napić się chłodnej wody z cytryną i zjeść smaczne ciasteczka, a przy okazji porozmawiać. Wszak właśnie w tym celu powołano tę wspaniałą inicjatywę.

Śniadanie rozpoczęło się w samo południe, a że pogoda dopisywała niejeden mieszkaniec przystanął lub przysiadł na ławce i choć przez chwilę posłuchał o czym rozmawiamy. Tematów zaś było sporo. Pani Alicja Zasadowska opowiedziała o wolontariacie i pobycie w Kurdystanie- o tym, jak zmieniło się jej spojrzenie na ten mało nam znany kawałek świata. 
Fot. Piotr Murawski
Ja natomiast przybliżyłam obecnym swoją twórczość, wspomniałam o początkach swej literackiej drogi i zdradziłam kilka ciekawostek na temat magii ludowej, która wciąż nieświadomie stosujemy w naszym życiu. 


Spotkanie zakończyło się warsztatami małej introligatorni i sporządzaniem własnego EKOnotesu.

Dziękuję za miłe spotkanie; w sposób szczególny NIJO, czyli Nieformalnej grupie kultury, rozwoju i promocji miasta Chełmna oraz okolic.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz