Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

piątek, 8 maja 2015

"Upiorna Noc Muzeum" w Darłowie

Już 16 maja zapraszam Wszystkich miłośników upiorów, czarownic i innych demonicznych postaci do Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się tam pod hasłem: „Upiorna Noc Muzeum”. Atrakcji z całą pewnością nie zabraknie, a poza przygotowanymi wystawami, warsztatami, występami i wykładami będzie szansa na spotkanie ducha samej księżnej Zofii- wszak impreza potrwa aż do północy.

Jako, że temat jest mi bardzo bliski, zostałam zaproszona do wygłoszenia wykładu „O czarownicach z Pomorza”. Mogę zapewnić, że poza informacjami o pomorskich czarownicach, będę mówiła także o tym, jakie zachowania mogły zdemaskować potencjalną czarownicę oraz o magicznych praktykach, które zupełnie nieświadomie uprawiamy do dziś. Wszak w każdej kobiecie jest coś z prawdziwej wiedźmy. Nie bójmy się tego słowa, przecież wiedźma to osoba, która wie więcej niż inni. 
Zatem do miłego zobaczenia w kaplicy zamkowej.

Plan Nocy Muzeów dostępny w linku poniżej:


            Z wielką przyjemnością pragnę także poinformować, że pracuję nad książką: „Magia ludowa Pomorza i Kujaw”, w której Czytelnik odnajdzie dawne magiczne praktyki, zaklęcia i sposoby na zdejmowanie uroków.

            W niedalekiej przyszłości pochylę się zaś nad trzecią częścią „Duchów, zjaw i ukrytych skarbów”, tym razem poświęconą województwu zachodniopomorskiemu. Oczywiście, nie zabraknie w niej Białej Damy z darłowskiego zamku.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz