12:21

Legendy z Kociewia i Borów Tucholskich już w sprzedaży

Legendy z Kociewia i Borów Tucholskich

Z wielką przyjemnością informuję, że moja nowa książka: „Legendy z Kociewia i Borów Tucholskich trafiła już na rynek i jest dostępna dla Czytelników.

Trudno jednoznacznie wytyczyć granice Kociewia i Borów Tucholskich. Wiążą się z tym elementy gwary i jej wspólnych cech, tradycji oraz elementów dziedzictwa kulturalnego. W niniejszej książce zamieściłam wybrane podania i legendy, które obejmują następujące powiaty: chojnicki, starogardzki, świecki, tczewski i tucholski. Nie zabraknie tu opowieści o duchach, zabłąkanych pannach, cudownych i niezwykłych wydarzeniach. Mam nadzieję, że lektura zaciekawi, zainspiruje i stanie się dla Was swoistą przygodą.
           
Kociewie i Bory Tucholskie to dwie niezwykle malownicze krainy, w których najważniejszą rolę odgrywa natura. Piękne i tajemnicze lasy, lśniące tafle jezior, rzeki przecinające niczym srebrzyste wstęgi złociste pola i zielone łąki, a wśród nich wsie i miasta- jakby wtopione w ten urokliwy i wyjątkowy krajobraz. To wszystko sprzyjało tworzeniu podań i legend, wyodrębnieniu unikalnej kultury duchowej tych regionów. Długa, burzliwa i niezwykle ciekawa historia stawała się zaś często tłem dla tych opowieści; wzbogacana wciąż żywymi wierzeniami i przesądami, nabierała blasku i wyjątkowości każdej z tych opowieści.


Mam nadzieję, że miłośnicy legend odnajdą w nich chociaż małą cząstkę wiedzy o przeszłości i tradycji, choćby na krótką chwilę pochylą się nad pięknem dziedzictwa kulturowego regionu. 

Już wkrótce konkurs, w którym będzie można wygrać książkę z dedykacją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Anna Koprowska-Głowacka , Blogger