Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

środa, 3 grudnia 2014

Sherrie Dillard, Jak rozwinąć naturalną intuicję.

Białystok  2013
ISBN: 978-83-7377-614-2
liczba stron: 261

Opis książki
Często słyszymy i mówimy o intuicji. Czym jednak tak naprawdę ona jest? Czy wszyscy ją posiadamy? A jeśli tak, czy możemy z niej świadomie korzystać? Odpowiedzi udziela medium z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Jej niezwykły dar doceniają nie tylko uczniowie i klienci, ale nawet przedstawiciele Policji, którym Autorka często pomaga w śledztwach dotyczących osób zaginionych bądź morderstw. W publikacji zapisane zostały historie z praktyki Sherrie Dillard, które pomagają zobrazować niezwykłą moc intuicji i jej więź z duchowym światem. Jak udowadnia, większość z nas posiada potencjał niezbędny do stania się medium. Jeśli emocje innych wpływają na Ciebie, czujesz związek z naturą lub inne osoby chętnie Ci się zwierzają, jest to oznaką tego właśnie potencjału. Autorka ujawnia cztery podstawowe typy intuicji. Dzięki niej poznasz korzyści, potencjalne niebezpieczeństwa oraz cechy osobowości związane z posiadaniem każdego z nich. Dowiesz się, czym jest intuicja emocjonalna, fizyczna, duchowa oraz mentalna. Sherrie Dillard prezentuje również prosty test, dzięki któremu z łatwością określisz, jaki rodzaj intuicji posiadasz. Dowiesz się, w jaki sposób możesz rozwijać swoje zdolności poprzez medytacje i ćwiczenia. Uzyskasz również umiejętności niezbędne do otoczenia siebie i swoich najbliższych ochroną mentalną. Ponadto Autorka podpowiada, jak rozpoznać przewodników duchowych, którzy będą Cię wspierali na ścieżce samorozwoju oraz wyjaśnia, czym są mistyczne dary i jak możesz ich doświadczyć. Wykorzystaj swoje nadprzyrodzone zdolności!
Opis: Studio Astropsychologii

            Intuicja to słowo- klucz. Tak, bowiem za tym jednym słowem kryje się cała paleta wyjątkowych zdolności, które posiada każdy z nas. U jednego jest ona bardziej wyostrzona, u innego mniej. Niektórzy korzystają z niej niemal każdego dnia, czasem zupełnie nieświadomie.   Są jednak tacy, którzy nawet nie pozwalają dojść jej do głosu, kierując się wyłącznie żelazną logiką. Tymczasem intuicja nieustannie próbuje przebić się przez ten nasz wyuczony racjonalizm i podpowiedzieć rozwiązanie, przestrzec przed niebezpieczeństwem, ochronić przed błędami. Sherri Dillar wyszła naprzeciw potrzebom ludzi, którzy mają świadomość istnienia tego szóstego zmysłu, ale nie są w stanie odebrać wysyłanych przezeń sygnałów.


            Sherri Dillar nie jest zwykłą pisarką. Od ponad dwudziestu lat korzysta ze swoich zdolności, by pomagać innym. Znana jako medium, niejednokrotnie współpracowała z policją podczas śledztw. W książce „Jak rozwinąć naturalną intuicję” uchyla zaś zasłonę, za którą każdy z nas znajdzie własną intuicję. Co zaś najbardziej intrygujące, ta intuicja ma aż cztery oblicza: emocjonalne, mentalne, fizyczne i duchowe. Każde z nich jest zaś bardzo ważne dla naszego rozwoju duchowego i dla wykorzystania posiadanego potencjału. Ażeby jednak korzystać z tych możliwości, należy najpierw je sobie uświadomić, a następnie wypracować metodę ich wykorzystania w codziennym życiu.

      Autorka nie ogranicza się jedynie do przedstawienia głównych informacji na temat funkcjonowania intuicji, sposobów jej odczuwania i możliwości rozwoju. Zamieściła bowiem szereg ćwiczeń oraz test, który pomoże określić Czytelnikowi typ intuicji, jaki u niego dominuje. Wielką zaletą książki są także przykłady ludzi, którzy na pewnym etapie życia zaufali intuicji i bezpośrednio zetknęli się z nadprzyrodzoną energią. Człowiek bowiem coraz bardziej potrzebuje chwili oddechu, czasu na wsłuchanie się w swoje własne wnętrze, zatrzymania się w ciągłym wyścigu przez życie. Dillar podkreśla: „Nasze ciała posiadają skomplikowaną i piękną siatkę energetycznych możliwości. Jesteśmy wielowymiarowymi istotami poruszającymi się coraz bardziej w kierunku świadomości o naszym prawdziwym potencjale.” Intuicja jest zaś jednym z tych wymiarów i wprawdzie nieśmiało, ale nieustannie stara się przebić do naszej świadomości. Albert Einstein powiedział: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.” Bardzo często właśnie poprzez nią, niejako tylnymi drzwiami próbuje podsunąć inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.

            „Jak rozwinąć naturalną intuicję” to nie tylko podręcznik. Jest to książka, która otwiera Czytelnikowi bramę do własnych możliwości. Szczegółowo przedstawione poszczególne typu intuicji ułatwiają zrozumienie ich działania. Jako, że są one powiązane z aurą, nie brakuje w książce również metod oczyszczenia pola energetycznego i jego ochrony. Dochodzą do tego opisy medytacji z przewodnikiem. Warto jednak na samym początku wykonać zaproponowany przez autorkę test i z uwagą przeczytać rozdziały poświęcone rozwojowi zdolności intuicyjnych.

            Książka napisana jest w sposób bardzo przystępny. Czyta się ją z prawdziwą przyjemnością i co ważne- nie umykają przy tym najważniejsze kwestie.  Jest to bardzo dobra pozycja zarówno dla tych, którzy dopiero próbują wsłuchiwać się w głos intuicji; jak również dla tych, którzy na co dzień kierują się jej przesłaniami. Wspomniane przeze mnie historie i doświadczenia innych ludzi (w tym także samej autorki) nie tylko wzbogacają tekst, ale także ułatwiają zrozumienie „mechanizmu” jej działania.

Polecam!  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz