Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

środa, 3 grudnia 2014

Scott Cunningham, Magia natury

Białystok  2014
ISBN: 978-837-377-646-3
liczba stron: 219

Opis książki
Niezależnie od tego, jaka sfera Twojego życia wymaga modyfikacji, we wprowadzeniu pozytywnych zmian przydatna będzie magia natury. Ziemia pomaga znaleźć nową pracę oraz poprawić stan finansów, a Powietrze zwiększa inteligencję i wspomaga podczas podróży. Ogień chroni i dodaje odwagi, a Woda wspomaga sprawy sercowe i uzdrawia. Teraz również Ty możesz okiełznać magię żywiołów i dostosować ją do swoich potrzeb. Autor międzynarodowych bestsellerów i wieloletni praktyk sztuk metafizycznych opisuje także magię gwiazd, śniegu, świec, lodu i magnesów. Ujawnia, jak czerpać energię z morza, luster i kamieni oraz podaje magiczne zaklęcia i rytuały służące osiągnięciu konkretnych życiowych celów. Naturalny sposób na życie.
Opis Studio Astropsychologii

            Magia natury jest głęboko zakorzeniona w tradycji i zwyczajach ludzi. Ba, jest ona częścią naszego codziennego życia. Żywioły, które są podstawą magii natury, od tysiącleci stanowiły źródło inspiracji i zachęcały do wykorzystywania ich w magicznych praktykach. Czymże bowiem są owe żywioły? Ziemia, powietrze, woda i ogień- każdy z nich jest dla człowieka wielkim szczęściem, ale może okazać swoją niszczycielską moc i stać się największym zagrożeniem. Z tego powodu ludzie na przestrzeni wieków starali się nie tylko utożsamić żywioły z boskimi mocami, ale także zaadaptować je do swoich praktyk. Tak też powstała magia natury; magia bazująca na tym, co jest dostępne i w pełni zgodna z żywiołami. Nie potrzeba tutaj magicznych różdżek, kotłów, specjalnych atrybutów. Wystarczy to, co każdy z nas ma pod ręką: ziemia, kamień, trawa, woda, itp.

Scott Cunningham w książce: „Magia natury” odwołuje się właśnie do tej magii: tradycyjnej, praktykowanej przez zwykłych ludzi i skierowanej do zwykłych ludzi. Czytelnik znajdzie tutaj informacje na temat sposobów użycia świec, lodu, śniegu, morza, kamieni- a więc tego, co każdy z nas może znaleźć na swojej drodze. Nie brakuje także części praktycznej, czyli magicznych formuł oraz nauki układania własnych rytuałów.

            Scott Cunningham od wczesnych lat interesował się naturą i jej niezwykłą energią; energią, którą można wykorzystać dla dobra człowieka. Przez 20 lat stosował magię naturalną i swoje doświadczenia oraz wiedzę postanowił przekazać innym. Nie jest to jednak jego jedyna pozycja. Jest on bowiem autorem licznych książek z dziedziny ziołolecznictwa, parapsychologii i wróżenia.

            Co warto zauważyć i co podkreśla autor, magia naturalna to nie tylko rytuały i zaklęcia. To przede wszystkim życie zgodnie z jej zasadami. Wszak szanując ziemię i jej dary, okazujemy również szacunek żywiołom. To zaś jest najważniejsze. Przedstawiona w książce magia jest prosta (może niektórzy, przyzwyczajeni do różnego rodzaju gadżetów uznaliby, że wręcz zbyt prosta), delikatna- a zatem nie ingerująca w środowisko i stanowiąca cząstkę życia, nie zakłócająca cyklu natury, pełna miłości do świata i ludzi oraz na powrót łącząca nas z matką ziemią. Cunningham wyraźnie podkreśla zależność człowieka od ziemi i zaznacza, że w magii naturalnej są one ściśle połączone.

Magia naturalna otwiera nas na nowe doświadczenia ( a właściwie przypomina nam te dawne, które zagubiliśmy na przestrzeni dziejów, w pogoni za sukcesem) i pozwala powtórnie dostrzec bliskie, ale jakże często nie dostrzegane zjawiska, jak choćby przypływy i odpływy fal, srebrzysty księżyc wyzierający zza chmur, czy podmuch wiatru muskający nasze policzki.  Z magią natury wiąże się także życie magiczne. Nie, nie jest to życie w zgodzie z wyznaczonymi rytuałami, podporządkowane określonym dniom tygodnia i fazom księżyca. Życie magiczne to po prostu życie w zgodzie z naturą i umiejętność wyczuwania energii płynącej z ziemi oraz z cyklów natury. Jest to również szacunek dla sił, które od tysiącleci kształtowały i kształtują nasz świat i życie. Warto o tym pamiętać.

Scott Cunningham zawarł w tej książce wszystko to, co najważniejsze, by życie nabrało barw. Nie brakuje w niej sposobów na czerpanie energii z otoczenia ani rytuałów, które pomogą osiągnąć konkretne cele. Książka napisana jest w interesujący sposób i co najważniejsze w tego typu pozycjach: bardzo przystępnie.

Polecam nie tylko miłośnikom parapsychologii, ale także tym wszystkim, którym bliska jest natura.

(Osobiście najbardziej zaintrygował mnie rytuał zatrzymania książek, bowiem jak większość miłośników czytania mam niekiedy zwyczaj pożyczać je innym. Co się zaś z tym wiąże… nie zawsze do mnie wracają.)  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz