Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

W 2010 roku zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. Z kobiety aktywnej zawodowo stałam się osobą niepełnosprawną z czterokończynowym niedowładem. Każdy dzień to dla mnie walka o tę część sprawności, która mi pozostała. Dewiza Karola V „PLUS ULTRA” (Wciąż dalej) jest moim mottem. Tylko dzięki Wam mogę iść wciąż dalej, podnosić się po każdej stoczonej bitwie i pisać – właśnie dla Was.

APEL

niedziela, 11 maja 2014

Noc muzeów w Koszalinie

Już w sobotę prelekcja „Czarownice dawniej i dziś”.

Dnia 17 maja w Koszalinie odbędzie się wyjątkowa Noc Muzeów. Ze wszystkich stron, niczym na legendarny sabat zlecą się bowiem… czarownice. Jeżeli jesteście więc ciekawi ich losów, chcecie przejść próbę wagi i uzyskać certyfikat, wziąć udział w procesie, obejrzeć niezwykłe inscenizacje, skosztować unikatowych produktów, lub zdobyć talizman, koniecznie zawitajcie do Koszalina. Na jedną noc miasto przeistoczy się w istny Blocksberg: pełen czarownic i ich towarzyszy.

Dokładne informacje na temat Nocy Muzeów dostępne tutaj: 
Z ogromną przyjemnością informuję również, że będę miała okazję spotkać się z Wami podczas prelekcji „Czarownice dawniej i dziś” o godzinie 20:00 i 21:30. Opowiem wówczas nie tylko o czarownicach i ich wizerunkach, ale także o magicznych zwyczajach, które wciąż są obecne w naszym życiu. Wszak niewielu z nas ma świadomość, że nawet podczas wakacji oddaje cześć czterem żywiołom, a zwykła miotła wymiata nie tylko brudy naniesione przez domowników. 
O tym jednak w sobotę.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz