Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

środa, 30 października 2013

Legendy z Żuław i Powiśla


W sierpniu ukazała się moja kolejna książka: „Duchy, zjawy i ukryte skarby. Niesamowite miejsca województwa pomorskiego”. Mam nadzieję, że lektura przybliżyła Wam te zakątki, które warte są nieco większej uwagi- o ile pragniecie spojrzeć na nie przez pryzmat legend. Każdy z nich spowity jest aurą tajemnicy i otoczony magią dawnych opowieści. Są to bowiem miejsca, w których historia łączy się z wiarą, a przeszłość wciąż rzuca cień na współczesność.
Mijają wieki, świat zmienia się na naszych oczach, a jednak zaklęte panny, ukryte skarby, czy nawiedzone miejsca wciąż intrygują i zachęcają do przekroczenia bram tego, co nieuchwytne. Bywają inspiracją, echem historii, albo po prostu opowieściami, które w barwny sposób tłumaczą niezrozumiałe niegdyś zjawiska. Poza tym… warto pamiętać, że „Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których nie śniło się naszym filozofom” (William Shakespeare, Hamlet).
            Tym wszystkim, którzy mieli już okazję zapoznać się z „Duchami…” życzę fascynujących podróży szlakiem zjaw i skarbów; zaś pozostałych zachęcam do własnych poszukiwań.

Jednocześnie informuję z wielką przyjemnością, że ukończyłam kolejną książkę: „Legendy z Żuław i Powiśla”. Tym razem zaproszę Was do niezwykłej krainy pełnej snujących się mgieł, rozłożystych wierzb, podcieni starych domostw i skrzydeł wiatraków. Tam, na ziemiach nazywanych niekiedy „małą Holandią”, wciąż można odnaleźć ten baśniowy klimat, który realny świat spowija magiczną zasłoną dawnych opowieści. Są bowiem takie miejsca, gdzie przeszłość wciąż żyje, a każdy z nas może wyczuć bijące serce historii. Należą do nich także Żuławy. 

Tym, którzy chcieliby się o tym przekonać już teraz, polecam wyjątkowe miejsce w sieci tworzone przez prawdziwych pasjonatów i miłośników najbardziej baśniowej krainy w Polsce:
  http://kochamyzulawy.wordpress.com/tag/kochamy-zulawy/
Dzięki nim przekonacie się, że depresja może być piękna.


Książka „Legendy z Żuław i Powiśla” ukaże się nakładem wydawnictwa Region w Gdyni, prawdopodobnie w I kwartale przyszłego roku. Opowieści będą dotyczyły obszaru Żuław Gdańskich, Malborskich i Elbląskich oraz Dolnego Powiśla (powiaty: nowodworski, malborski, elbląski, sztumski, kwidzyński i część gdańskiego). 
Więcej szczegółów już wkrótce.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz