Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

środa, 21 sierpnia 2013

"Duchy, zjawy i ukryte skarby. Niesamowite miejsca województwa pomorskiego"

Z ogromną przyjemnością informuję, że „Duchy, zjawy i ukryte skarby. Niesamowite miejsca województwa pomorskiego” trafiły już do księgarń.

Jest to książka dla tych wszystkich, którzy wyprawę po Pomorzu chcieliby zamienić w niezapomnianą przygodę szlakiem zabłąkanych duchów, zaklętych księżniczek i tajemniczych skarbów. Każdy z Was odnajdzie tutaj z całą pewnością miejsca od wieków uważane za nawiedzane; trafi zarówno do dawnych zamków i grodzisk, po których pozostało zaledwie wspomnienie, jak i na rozstaja dróg, gdzie magia i rzeczywistość snują wspólnie swoje mgliste opowieści; przypomni sobie legendy i zwyczaje przodków oraz spotka się z odzianą w baśniowy płaszcz historią. Niejeden duch stanie na Waszej drodze, niejedna księżniczka poprosi o wybawienie, a straszliwy demon zagrodzi drogę do zaginionych skarbów. Każda strona będzie bowiem niczym brama do innego, dawno już zapomnianego świata. 

Mam jednak nadzieję, iż lektura nie tylko uchyli rąbka skrywanych przez wieki tajemnic, ale zainspiruje Was do własnych poszukiwań. W lokalizacji tych niezwykłych miejsc pomogą zamieszczone w książce mapki. Jeżeli więc jesteście ciekawi pomorskich zjaw i skarbów, pragniecie odwiedzić miejsca uznane za nawiedzone, spotkać się z błądzącymi duchami, lub osobiście poszukać dawno zaginionych bogactw, z ogromną przyjemnością zapraszam do lektury.

 
Oto tekst, który zaprosi Was na wędrówkę po województwie pomorskim:

Województwo pomorskie skrywa niejedną tajemnicę. Współczesny podróżnik, poszukiwacz duchów i tropiciel zagadek odnajdzie w tej książce dawno zapomniane ścieżki, które poprowadzą go ku temu, co niezwykłe i niezbadane. Ożywają tutaj bowiem zabłąkane duchy, zaklęte księżniczki, upiorne stwory i pokutujące dusze, błędne ognie ponownie rozbłyskują nad zakopanymi skarbami, zaś zapadnięte przed wiekami zamczyska ukazują się w blasku księżyca. Odkrywanie ich samo w sobie staje się wspaniałą przygodą.

            We wszystkich opowieściach odbijają się echem dawne wierzenia i tradycje. Nie brakuje tam także prawdziwych wydarzeń z dziejów Pomorza, które obrosły niezwykłą otoczką magii i tajemniczości. Wszak  legendy były, są i będą echem historii.

            „Duchy, zjawy i ukryte skarby. Niesamowite miejsca województwa pomorskiego” czekają na swoich Czytelników. 
Zapraszam! 

Książka jest dostępna także w mojej ulubionej księgarni internetowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz