Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

niedziela, 9 czerwca 2013

Duchy i skarby Pomorza


Minęło kilka miesięcy od czasu, gdy wspominałam o kolejnej książce, która ukaże się na rynku. Teraz mogę z przyjemnością poinformować, że zapowiadana wówczas pozycja będzie już wkrótce dostępna w księgarniach.
„Duchy, zjawy i ukryte skarby. Niesamowite miejsca województwa pomorskiego trafią do Waszych rąk właśnie latem; w czasie, który sprzyja śmiałym wyprawom i poszukiwaniom tajemnic. Pomorze- teren tak bogaty historycznie, pełen wspaniałych zabytków architektury, pomników przyrody i malowniczych zakątków, ukaże się Wam także z pogranicza świata żywych i zmarłych. Będzie to bowiem lektura dla tych wszystkich, których fascynują opowieści o błąkających się zjawach, zagubionych duszach, zaklętych księżniczkach oraz ukrytych przed wiekami skarbach. Zaproszę Was w niej do wspólnej podróży po Pomorzu, szlakiem dawno zapomnianych legend, do miejsc wciąż owianych mgłą tajemnicy.
Książka ukaże się nakładem gdyńskiego wydawnictwa Region.


Mogę także zdradzić, że piszę kolejną książkę. Będzie ona związana z legendami dwóch niezwykle malowniczych obszarów, a mianowicie Żuław i Powiśla. O ile nie pojawią się jakieś niespodziewane zdarzenia, ukończę ją w sierpniu. Reszta, jak wiadomo w rękach Wydawcy.
Jednocześnie pracuję nad obiecaną już wcześniej powieścią i mam nadzieję, że skończę ją jeszcze w tym roku. O szczegółach napiszę nieco później.


Kilka dni temu otrzymałam również zaproszenie na IV Biesiadę dla Przyjaciół od Kujawsko- Pomorskiego Stowarzyszenia Kulturalnego z Brześcia Kujawskiego. Pięknie dziękuję; zwłaszcza, że Kujawy i okolice Włocławka są bliskie mojemu sercu- stąd wywodzi się część mojej rodziny. 
 

Na razie na plan pierwszy wysuwa się jednak pobyt w szpitalu. No cóż, nie zawsze udaje się uniknąć tego typu placówek; zwłaszcza, gdy w tle pozostaje przewlekłe schorzenie. Mam nadzieję, że spędzę tam tylko kilka dni i powrócę do dalszej pracy. Cele są, trzeba je więc realizować. 

2 komentarze:

  1. Kupiłem i przeczytałem "Duchy, zjawy i ukryte skarby" z woj. kujawsko-pomorskiego ". Fantastyczna książka. Z niecierpliwością czekam na kontynuację nt. Pomorza. Również interesuję się tematyką legend polskich. Naawet stworzyliśmy z kolegą książkę na ten temat (zapraszam na naszą stronę https://www.facebook.com/BestiariuszSlowianski?ref=hl ) . Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia. Paweł Zych

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie dziękuję za tak miłe słowa. Cieszę się, że "Duchy, zjawy i ukryte skarby" przypadły Panu do gustu. Mam nadzieję, iż część pomorska również się spodoba. Legendy są niezwykle wdzięcznym, pięknym i ważnym elementem naszego dziedzictwa, a przy okazji rozbudzają wyobraźnię. Z przyjemnością skorzystam z zaproszenia na stronę fb.
    Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę sukcesów.

    OdpowiedzUsuń