Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

czwartek, 28 lutego 2013

Duchy, zjawy i ukryte skarby na Pomorzu

Pomorze jest niezwykłe: bogata i burzliwa historia, wspaniałe i budzące zachwyt zabytki, malownicze tereny, bujna przyroda, lazurowe jeziora i piękne morze. To wszystko sprawia, że tysiące osób wybiera właśnie ten region na miejsce wypoczynku. Do tych wszystkich zalet można dodać jeszcze jedną. Są to niezwykłe opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenia, zdradzające miejsca ukrytych skarbów i zagubionych dusz.

Dlaczego więc nie połączyć wakacji z podróżą szlakiem niesamowitych opowieści? O błąkających się duchach słyszymy najczęściej w zamkach, które zwiedzamy podczas wycieczek. A przecież jest wiele miejsc wielokrotnie wskazywanych przez naszych przodków; miejsc, jakie często mijamy, nieświadomi ich legend.

W książce: „Duchy, zjawy i ukryte skarby. Niesamowite miejsca województwa pomorskiego”, która ukaże się w tym roku nakładem gdyńskiego wydawnictwa Region, zaproszę Was do wspólnej podróży szlakiem miejsc owianych mgłą tajemnicy.


Pomorze skrywa bowiem wiele sekretów:
* Zaczarowane księżniczki wciąż czekają na wybawienie.
* Zapadnięte w ziemię zamczyska i ukryte przed wiekami skarby nadal nie zostały odkryte. 
* Magiczne miejsca przyciągają swoją energią nie tylko współczesne czarownice.
* Nieszczęśliwe dusze błąkają się w cieniach dawnych budowli, a widmowe zjawy ukazują się przypadkowym przechodniom i proszą o modlitwę.

Dzieje się to zaś nie tylko w potężnych zamczyskach, pobudzających wyobraźnię ruinach i cmentarzach, lecz także w niewielkich miejscowościach, przy drogach, czy w lasach. Odkrywanie ich samo w sobie jest wspaniałą przygodą, rzuca światło na naszą historię, zachęca do bliższego poznania miejsc, tradycji i legend. 

Książka znalazła się już w planach wydawniczych Regionu, więc jeszcze w tym roku trafi do Waszych rąk.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz