Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

sobota, 5 stycznia 2013

Dr Doreen Virtue, Karty przesłania aniołów+ książka


Białystok 2011
ISBN: 978-83-7377-335-6

„Aniołowie jeśli tylko są, kryją się w metalowych bunkrach. Ta pozycja pokaże Ci, co zrobić, by z tych bunkrów wyszły. Wyszły i pomogły w zmaganiach z trudami dnia codziennego. Kolejna znakomita pozycja nieszablonowej autorki i specjalistki od kontaktów z elementalami dr Doreen Virtue. Nie koncentruje się ona na samych kontaktach z aniołami, ale na tym, co z tych kontaktów może wyniknąć, jakie korzyści możemy odnieść dzięki podszeptom skrzydlatych istot. Karty umożliwią każdemu pozostanie w stałym kontakcie z jego własnym niebiańskim doradcą. Pomocne nie tylko podczas podejmowania kluczowych decyzji, ale również przy próbach sprostania wyzwaniom dnia codziennego. Stanowią one znakomite uzupełnienie książki Przesłania aniołów każdego dnia inne wydanej również przez Studio Astropsychologii, która pozwala znacząco uzupełnić interpretację poszczególnych kart. Nie ma bowiem takiej sprawy, w której anioł nie mógłby okazać się pomocny. Słuchanie dobrych rad to cnota. Nie dostrzeganie ich to nadmierne ryzyko. Co wybierasz?”

Opis: Studio Astropsychologii


Kilka dni temu przedstawiłam książkę Doreen Virtue „Przesłania aniołów na każdy dzień inne”. Opinia nie byłaby jednak pełna, gdybym pominęła przepiękne karty z przesłaniami. W moim przekonaniu te dwie pozycje doskonale się uzupełniają. 

Kim jest anioł? Każdy z nas zetknął się z tą niezwykłą postacią: poprzez obraz, rzeźbę, lub słowo; każdy z nas ma także jakieś jej wyobrażenie. Najczęściej jest to boski posłaniec o białych skrzydłach, jaśniejący niebiańskim blaskiem, albo utrwalony w sztuce wizerunek małego aniołka- tak chętnie przedstawianego w kościelnych dekoracjach baroku. Niejeden z nas pamięta także przepiękny obraz anioła czuwającego nad dwójką dzieci przechodzących przez kładkę. Tak naprawdę nie ma jednak znaczenia, jaki wizerunek nosimy w sobie. Ważne jest to, że dla większości z nas anioł jest bliski- jako Anioł Stróż i wysłannik przynoszący spokój ducha. Ową cechę dostrzega Maria Konopnicka w wierszu, którego fragment tu zacytuję:
„Kto mnie ukochał, znalazł skarb pogody,
Pokoju ducha i ciszy i zgody;
Zgiełkliwa zgraja pierzcha i ucieka
Od milczącego w zadumie człowieka.”
(M. Konopnicka, Anioł milczenia)

Takie właśnie są również anioły na „Kartach przesłania aniołów”: niosą ze sobą pokój ducha, ciszę i zgodę. Ich wizerunki przyciągają wzrok, koją emocje, sprawiają, że choćby na tę jedną chwilę, świat staje się piękniejszy, pełen barw i ciepła.  


Warto wspomnieć, że dr Doreen Virtue doskonale wie, jak ważne jest spojrzenie na świat przez ten barwny pryzmat, skąpany w słonecznym blasku. Autorka wielu książek, w tym „101 Aniołów”, „Królestwa Ziemskich Aniołów”, czy „Kryształowych Dzieci”, a przy tym doktor psychologii, ma świadomość potrzeb ludzkiej natury i potrafi rozsunąć ciężką kotarę utkaną z lęków, trudów codzienności i niepewności, by jasny blask nadziei dotarł do ludzkich serc. Jest jedną z tych osób, które potrafią połączyć wiedzę uniwersytecką z duchowością. Angelologia, a więc nauka o aniołach łączy zaś oba te nurty w jedną harmonijną, choć niezwykłą całość. I na jej fundamencie oparte są „Karty przesłania aniołów.”

Czym są?
Jest to talia 44 pięknie ilustrowanych kart, do których dołączona została książeczka z objaśnieniami i dodatkowymi interpretacjami. Na każdej karcie mamy wizerunek anioła, utrzymanego w ciepłych kolorach oraz jego przesłanie. Całości dopełniają złocone brzegi, dodające im blasku. Można je traktować jako swoiste drogowskazy i losowo wybierać jedną na każdy dzień- wówczas staną się inspiracją, zasugerują, nad jaką kwestią warto się pochylić, a niekiedy doradzą sposób rozwiązania dręczącej nas sprawy. Można także używać ich do kilkukartowych rozkładów, by głębiej pochylić się nad rozważanym problemem. To już zależy od tego, kto będzie je trzymał w rękach.  

Przyznaję, że zachwyciłam się talią. Piękne ilustracje przyciągają wzrok, rozpraszają ciemne myśli i rzeczywiście potrafią odmienić dzień na lepsze. Zapisane na nich przesłania są niezwykle trafne, kierują myśli na odpowiednie tory i nie pozostawiają bez dobrej rady.  Można je porównać do znaków postawionych na rozstajach dróg myśli. Warto się nad nimi pochylić i dać sobie choćby chwilę na zrozumienie ich sensu. Załączona do nich książeczka poszerza interpretację, a ponadto zawiera szereg cennych wskazówek dla użytkownika. To wszystko zaś umieszczone jest w praktycznym pudełku utrzymanym w odpowiedniej kolorystyce. Całość sprawia, że nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Życie to trudna podróż, podczas której nie zawsze zdążamy prostą drogą do celu; po wielokroć trafiamy w ślepe uliczki, lub na mroczne rozstaje. Niektórzy w takich wypadkach zdają się na ślepy los, na przysłowiowy rzut monetą. Inni zawierzają swojej intuicji.  Czymże jednak jest intuicja, jeśli nie rozmową z własną podświadomością? A podświadomość z całą pewnością ma kontakt z naszymi aniołami. „Karty przesłania aniołów” są zaś swoistym pomostem między świadomością a tym, czego rozum nie potrafi ogarnąć. Mogą być sugestią na dobry dzień, inspiracją dla myśli i ducha, głosem aniołów zamkniętym w słowa, lub doskonałym narzędziem doradczym- to już zależy od nas samych. 

Warto!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz