Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

czwartek, 3 stycznia 2013

Dr Doreen Virtue, Przesłania aniołów każdego dnia inne

Białystok 2011
ISBN: 978-83-7377-329-5


O książce:
„Szukasz rad i wskazówek jak zwycięsko iść przez życie? Doskwiera Ci samotność i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Anioły tylko czekają na Twój głos, musisz tylko uwierzyć w ich istnienie i nauczyć się z nimi porozumiewać. Książka dr Doreen Virtue Przesłanie aniołów na co dzień to zbiór 365 myśli, rozważań i porad od naszych boskich opiekunów. Oddaj się przyjemności lektury i usłysz lub poczuj wskazówki aniołów skierowane bezpośrednio do Ciebie! Najnowsza pozycja autorki m.in. 101 Aniołów czy Królestwa ziemskich aniołów zawiera na każdej stronie praktyczne wskazówki aniołów, których poranna lektura może stać się codziennym rytuałem przyjemności. Przesłania opatrzone są myślą lub modlitwą, którą można wykorzystać, aby pogłębić kontakt z tymi cudownymi istotami. Przesłanie aniołów to również znakomity pomysł na prezent dla bliskiej Ci osoby.”

Doreen Virtue to osoba niezwykła, która w sposób harmonijny łączy w sobie dwie natury: ludzką i boską. Ta pierwsza sprawiła, że opierając się stopami o ziemię, ukończyła psychologię, uzyskując tytuł doktora poradnictwa psychologicznego. Ta druga natomiast wyniosła ją ponad to, co widzialne i dała wgląd w świat, który dla większości z nas jest tylko wyobrażeniem, nieprześnionym snem o niebie i jego mieszkańcach. Któż z nas bowiem, choćby oczyma wyobraźni nie widział anioła? Owej świetlistej postaci o białych skrzydłach, która czuwa nad nami i w każdej chwili naszego życia dba, byśmy nie zagubili się na zdradliwych ścieżkach powikłanych losów? Dr Doreen Virtue przeniknęła przez tę zasłonę, a jako autorka wielu książek, w tym „101 Aniołów”, „Królestwa Ziemskich Aniołów”, czy „Kryształowych Dzieci” na zawsze zagościła w domach wielu ludzi.  

Dzięki książce „Przesłania aniołów każdego dnia inne” wyobraźnia nie będzie nam tym razem potrzebna. Anioły przemówią bowiem do nas słowami, nie zaś obrazami. Wydaje się to dziwne? Dlaczego? Helen Keller napisała niegdyś: „Słowa są skrzydłami umysłu”. W tym jednym zdaniu zawarła całą prawdę, bo nasz umysł potrzebuje słów, by unieść się ponad codzienność. Zatem pozwólmy, by Anioły przemówiły do nas słowami- w ten sposób znajdą prostą drogę do naszych dusz: nie osądzą, nie pouczą, ale każdego dnia doradzą, wskażą drogę i zainspirują do działania. 

Co jest potrzebne, by skorzystać z tych przesłań? Naprawdę niewiele: odrobina wiary, którą większość z nas posiada, iskierka miłości w sercu i… książka Doreen Virtue.

Autorka zawarła w książce 365 anielskich myśli, porad i rozważań- tyle, ile dni mamy w roku. Każdą poradę rozpoczyna krótki tytuł będący istotą przekazu, a następnie rozwinięcie tej myśli- rozwinięcie, wobec którego trudno jest pozostać obojętnym. Stanowi ono zamkniętą całość i kończy się krótką myślą na każdy dzień. Myśl tę można potraktować jak modlitwę, lub afirmację. To już zależy od czytelnika. 

Muszę przyznać, że sens każdego przesłania ma w sobie coś więcej, niż tylko dobrą radę na udany dzień- taką, która sprawi, iż w najbardziej pochmurny poranek uśmiechniemy się mimowolnie. Zawiera bowiem głęboką mądrość i nadzwyczaj trafnie odpowiada na nurtujące nas w głębi serca problemy. Czasami jest tylko drogowskazem, który wskaże właściwą drogę, innym razem sugestią i motywacją do podjęcia dawno odwlekanego działania, a jeszcze innego dnia pociechą i jasnym płomieniem nadziei, jaki rozbłyśnie w otchłani smutku.  Dla jednych będą to słowa Aniołów, które autorka spisała na kartach, by dotarły do ludzi. Dla innych staną się mądrymi poradami doświadczonego psychologa, znającego sekrety ludzkiej natury i potrzeby serc. Jednak niezależnie od opinii i źródła powstania, są to rady bezcenne, pełne miłości wobec człowieka, głębokiej mądrości ducha i akceptacji dla natury.  

Sama autorka sugeruje, że przesłania można czytać po kolei- jedno przesłanie co rano, na rozpoczęcie dnia, lub otwierać książkę w dowolnym miejscu. Warto do niej sięgać zawsze, niezależnie od dnia i godziny. Osobiście uważam, iż najlepszym sposobem jest otwarcie jej na „chybił trafił” i odczytanie przesłania, na którym zatrzyma się nasz wzrok. W ten sposób pozwalamy, by to ta „właściwa” rada trafiła do nas w odpowiednim dniu. A takie rady sprawiają, że nawet w pochmurny dzień dostrzeżemy promień słońca.

Jeżeli zatem szukasz książki, w której znajdziesz doskonałe rady na każdy dzień: inspirujące, dodające nadziei, wspomagające każdy Twój krok i podnoszące na duchu, możesz być pewien, że już ją znalazłeś. Libański poeta i filozof Khalil Gibran napisał: „Słowa są ponadczasowe.” To samo można powiedzieć o przesłaniach zawartych w książce Doreen Virtue. 

Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz