Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

sobota, 28 lipca 2012

"Legendy i opowieści z czasów wojen polsko-szwedzkich"

Drodzy Czytelnicy,
moja nowa książka: „Legendy i opowieści z czasów wojen polsko- szwedzkich” znajduje się już w sprzedaży. Można ją zakupić zarówno w księgarniach tradycyjnych, jak i internetowych; w tym także bezpośrednio od Wydawcy:

Cieszę się niezmiernie, że takie połączenie legend i historii spełnia swoją rolę, a poprzez niemal baśniowe wprowadzenie w świat przeszłości i autentycznych faktów, wywołuje także zainteresowanie historią. Taki właśnie był cel tej książki. 


Za przykład może nam tu posłużyć choćby bitwa pod Trzcianą, podczas której- podług legend- król Gustaw II Adolf zgubił kapelusz.

Treść książki chyba najlepiej oddaje informacja znajdująca się na stronie Wydawnictwa:

To książka, która łączy legendy i historię. Każda z przedstawionych w niej opowieści przenosi nas do XVII wieku, w czasy wojen ze Szwecją. Podczas tej wspólnej, niezwykłej podróży spotkamy rycerskich władców, bohaterskich wodzów, walecznych żołnierzy, dzielne niewiasty i przemyślnych mieszczan.
Odwiedzimy wspaniałe zamki, miasta, wsie i żołnierskie obozy. Popatrzymy na historyczne fakty oczyma tych, którzy w nich uczestniczyli i na swój sposób próbowali wytłumaczyć to, czego nie pojmowali.
Legendy są bowiem echem historii i to zazwyczaj w nich odciskają na zawsze swój ślad rycerskie gesty, miłosne historie, pamiętne bitwy czy cudowne ocalenia.
Zbiór ten zawiera wybrane legendy, tym samym zachęcając do bliższego poznania historii wojen polsko-szwedzkich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz