Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

środa, 27 czerwca 2012

Legendy i opowieści już w sprzedaży

Drodzy Czytelnicy,
z prawdziwą przyjemnością informuję, że książka „Legendy i opowieści z czasów wojen polsko- szwedzkich” trafiła już do sprzedaży. Będzie ją można zakupić zarówno w księgarniach tradycyjnych, jak i internetowych; w tym także bezpośrednio od Wydawcy:


Książka łączy najpiękniejsze wątki legendarne dotyczące okresu wojen polsko- szwedzkich z wydarzeniami odnotowanymi w historii. Za przykład mogą nam tu posłużyć walki pod Chojnicami, bitwa pod Trzcianą, czy oblężenie Baranowa Sandomierskiego.  

Na stronie wydawnictwa czytamy:
To książka, która łączy legendy i historię. Każda z przedstawionych w niej opowieści przenosi nas do XVII wieku, w czasy wojen ze Szwecją. Podczas tej wspólnej, niezwykłej podróży spotkamy rycerskich władców, bohaterskich wodzów, walecznych żołnierzy, dzielne niewiasty i przemyślnych mieszczan.
Odwiedzimy wspaniałe zamki, miasta, wsie i żołnierskie obozy. Popatrzymy na historyczne fakty oczyma tych, którzy w nich uczestniczyli i na swój sposób próbowali wytłumaczyć to, czego nie pojmowali.
Legendy są bowiem echem historii i to zazwyczaj w nich odciskają na zawsze swój ślad rycerskie gesty, miłosne historie, pamiętne bitwy czy cudowne ocalenia.
Zbiór ten zawiera wybrane legendy, tym samym zachęcając do bliższego poznania historii wojen polsko-szwedzkich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz