Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

piątek, 8 lipca 2011

Wcześniejsze spotkania autorskie


Opinie na temat spotkań autorskich są różne. Dla jednych są one nieodłącznym elementem pracy autora, dla innych sprawą zupełnie nieistotną.
Ja uważam je za okazję do spotkania z Czytelnikami i bezpośrednich rozmów na różne tematy- wbrew pozorom bowiem, nie tylko książki są kwestiami wiodącymi. W zależności od wieku i zaangażowania Gości pogawędki takie trwać mogą o wiele dłużej niż jest to zaplanowane i dotyczyć niemal wszystkich aspektów życia.

Jako, że blog powstał  dopiero w 2011 roku, w tym poście napiszę w skrócie o tych spotkaniach, które już się odbyły i pozostały w mej pamięci.   
Najpierw dwa spotkania w Grudziądzu:

26 listopada 2009 roku w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu

Spotkanie odbyło się w Czytelni Czasopism i przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Dwie młode Czytelniczki odczytały jedną z legend i to w sposób tak piękny, że nie obyło się bez wzruszeń. Kolejnym elementem spotkania była dyskusja na temat roli, jaką w życiu każdej "małej ojczyzny" pełnią legendy i podania. Gościnność Pań Bibliotekarek, które przygotowały spotkanie i rozmowy z Czytelnikami wspominam bardzo ciepło. Oczywiście, nie zabrakło także indywidualnych pogawędek po zakończeniu spotkania.

http://www.biblioteka.grudziadz.pl/index.php?m=m_el&id=26814 grudnia 2009 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu

 Kolejne spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5. Nie sposób zapomnieć miłego przyjęcia ze strony Grona Pedagogicznego i Pań Bibliotekarek oraz wielkiego zaangażowania dzieci i młodzieży, które zasiadły w auli. Młodzi Czytelnicy bardzo szybko włączyli się do wspólnej rozmowy. Pytaniom i opowieściom nie było końca. Prym wiodły tutaj dzieci z klas młodszych, które bardzo chętnie dzieliły się swoją wiedzą na temat poznanych już legend i... zasłyszanych opowieści. Więcej na temat spotkania oraz galeria zdjęć tutaj: 
10 grudnia 2009 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmnie

 Tego dnia odbyło się spotkanie w moim rodzinnym mieście, w czytelni chełmińskiej biblioteki.

Ciepłe przyjęcie przez Panią Dyrektor Marzannę Pieniążek oraz Panie bibliotekarki, wspaniała atmosfera, ciekawe dyskusje i serdeczne rozmowy sprawiły, że spotkanie zapadło głęboko w moją pamięć.
Informacje na temat spotkania znalazły się w Gazecie Pomorskiej. 
24 stycznia 2011 roku Zespół Publicznych Szkół w Kijewie Królewskim

24 stycznia 2011 roku, w Zespole Publicznych Szkół w Kijewie Królewskim odbył się gminny konkurs „Mit, baśń, legenda”. 
Pomysłodawczyni tej cyklicznej imprezy, nauczycielka języka polskiego- Pani Anita Szczepańska- Nowak, zaprosiła mnie z tej niezwykłej okazji jako gościa specjalnego. Po zakończeniu konkursu miałam okazję porozmawiać z dziećmi ze szkół gminy Kijewo Królewskie i jestem pod wielkim wrażeniem ich wiedzy oraz umiejętności. Przesympatyczną rozmowę na temat legend oraz… pisania książek z pewnością zapamiętam na długo.


Dziękuję za miłe spotkania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz