Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

poniedziałek, 16 maja 2016

Christa O’Leary, Dom pełen harmonii. Oczyść mieszkanie, oczyść życie

Białystok 2015
ISBN: 978-83-7377-726-2
Liczba stron: 228

Opis:
Mieszkanie to miejsce wypoczynku i relaksu. Dla naszego zdrowia i samopoczucia ważne jest, byśmy czuli się w nim dobrze. Autorka podpowiada jak stworzyć pełen inspiracji dom, który zagwarantuje Ci same korzyści i pozytywnie wpłynie na każdą sferę Twojego życia. Podaje wiele praktycznych wskazówek do zaaranżowania pięknej i przepełnionej pozytywną energią przestrzeni. Dzięki niej zdobędziesz wiedzę na temat odpowiednich produktów, nietoksycznych materiałów i rozwiązań dla Twojego mieszkania oraz dowiesz się, jak czynniki te wpływają na Twoją wygodę i samopoczucie. Ponadto zmienisz swoje stare przyzwyczajenia oraz przekształcisz je w pozytywne, twórcze inspiracje. Nauczysz się również korzystać z zasad Feng Shui. Stwórz harmonię w swoim domu i życiu.

Opis: Studio Astropsychologii

            Dom jest dla każdego z nas azylem, miejscem odpoczynku i zbierania sił przed kolejnymi wyzwaniami. Dlatego staramy się, by był on pełen harmonii, a każdą przestrzeń wypełniała wyłącznie pozytywna energia. Niestety, życie bywa burzliwe i nie zawsze towarzyszą nam ciepłe emocje, które wypełniają otoczenie dobrymi wibracjami. Czasami nasze domy są milczącymi świadkami smutków i nieszczęść, bólu i cierpienia, gniewu i zazdrości. Choć tego nie widzimy, każde wydarzenie pozostawia swój niezatarty ślad w formie nieuchwytnej energii.  Obecnie nazywamy to „pamięcią ścian”. Dlatego też są mieszkania, do których wchodzimy z ogromną przyjemnością, czując panujące tam ciepło, ale i takie, z których „coś” nas wyrzuca lub budzi ciągły niepokój.


            Christa O’Leary w książce „Dom pełen harmonii” zawarła szereg informacji, dzięki którym poczujemy się o wiele lepiej i zdołamy zniweczyć wszystkie negatywne energie, które mogły osadzić się na ścianach naszych mieszkań. Rady te skupia wokół czterech najważniejszych filarów, czyli podstawowych elementów potrzebnych do życia w harmonii:
Filar 1- Inspirujący dom
Filar 2- Zdrowe ciało
Filar 3- Spokojny umysł
Filar 4- Twoje wewnętrzne światło

            Może dziwić, że te cztery filary dotyczą przede wszystkim nas i naszego wnętrza. Tymczasem musimy mieć świadomość, że nasze emocje i nastawienie do życia przekładają się aż nazbyt często na atmosferę panującą w domu. Ściany zapamiętują bowiem wszystkie uczucia i zdarzenia, zapisując je w energetyczny kod, który wsiąka w mury i powraca, dając się odczuć podświadomości. To my tworzymy energię domu, a nie na odwrót. Ażeby był on pełen harmonii nie wystarczy więc wyłącznie przestawić kilku przedmiotów lub zapalić kadzidełka. Owszem, zmienia to krążenie energii i ułatwia wprowadzanie zmian, ale my również musimy zaangażować się w tworzenie pozytywnych wibracji. Wszystkie zmiany zaczynają się bowiem w nas samych. Harmonijny dom ma nas inspirować i budować nowe życie.

Autorka w umiejętny sposób przekazuje informacje, jak krok po kroku zaaranżować przestrzeń: począwszy od odpowiedniej kolorystyki, poprzez właściwe ustawienie mebli i porządkowanie otoczenia, aż po remedia Feng Shui. Zwraca uwagę na pola elektromagnetyczne wytwarzające niewidzialne dla oczu promieniowanie, wszechobecne toksyny, żywność oraz nawyki, które z jednej strony mogą pomagać, zaś z drugiej stać przyczyną frustracji. Dzięki jej radom każdy z nas może przekształcić swój dom w miejsce harmonii, bezpieczeństwa i inspiracji.

Christa O’Leary doskonale wie, o czym pisze. Jest z zawodu dekoratorką wnętrz, terapeutką oraz założycielką Stylu Życia w Harmonii. W swoich książkach udowadnia, że ową harmonię można uzyskać również w życiu codziennym. Warto również wspomnieć o tablicy z wizją, dzięki której podświadomość będzie mogła pomóc nam w realizacji planów i marzeń.

Książkę polecam każdemu, kto pragnie osiągnąć harmonię zarówno w domu, jak i we własnym wnętrzu. Napisana jest w sposób przystępny i bardzo ciekawy. W każdym rozdziale zamieszczone są ćwiczenia, dzięki którym można zastanowić się nad tym jak wprowadzenie danych pomysłów może odmienić nasze życie.
Christa O’Leary nie tylko radzi i uczy, ale przede wszystkim inspiruje!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz