Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

poniedziałek, 15 czerwca 2015

Spotkanie w II LO w Koszalinie

11 czerwca miałam zaszczyt spotkać się z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie. Opowiadałam nie tylko o procesach czarownic, jakie odbywały się na Pomorzu, ale także o wciąż obecnych w naszym życiu elementach magii ludowej. 

            Spotkanie odbyło się w ramach kampanii edukacyjnej „Fabryka Empatii”, zorganizowanej przez Fundację NeuroPozytywni oraz Panie Annę Pałęgę i Annę Wiktorowską- dwie wyjątkowe nauczycielki II LO. Celem projektu
jest wzrost akceptacji społecznej osób z chorobami mózgu, w tym także ze stwardnieniem rozsianym, zwiększenie świadomości społecznej, zmniejszenie stygmatyzacji osób chorych.Pięknie dziękuję za zaproszenie i serdeczne przyjęcie. Kadrze pedagogicznej „Bronka” gratuluję tak otwartej i zaangażowanej młodzieży. Jesteście wyjątkowi! 


Poza spotkaniem, na rynku przed ratuszem odbył się happening zorganizowany przez młodzież „Bronka” ( tak pieszczotliwie nazywane jest liceum). 
Nazajutrz zaś, 12 czerwca przeprowadzono spotkanie  z młodzieżą i pedagogami, którego celem było przedstawienie problemu wykluczenie społecznego oraz zwrócenia uwagi młodzieży na problemy ludzi z chorobami mózgu.
2 komentarze:

  1. Pani Aniu, to my dziękujemy za życzliwość, uśmiech i Pani obecność w Koszalinie. Pozdrawiamy Ania i Ania

    OdpowiedzUsuń
  2. Odwzajemniam pozdrowienia i pięknie dziękuję za tak serdeczne przyjęcie.

    OdpowiedzUsuń