Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

wtorek, 19 maja 2015

Ellen Dugan, Praktyczna magia dobrobytu

Białystok 2015
ISBN: 978-83-7377-703-3
Str. 238


Opis:
Autorka, która od ponad trzydziestu lat zajmuje się magią, łączy w tej książce siedem zasad hermeneutyki i cztery żywioły z Prawem Przyciągania. Opisuje uroki na powodzenie, czary przyciągające pomyślność, talizmany oraz magię monet. Dzięki niej usuniesz przeszkody stojące na Twojej drodze do sukcesu. Poznasz swoją osobistą magiczną energię oraz sposób, w jaki wpływa ona na Twoją pracę z urokami. Okiełznasz magię ziół, kryształów i planetarną oraz wykorzystasz przychylność bóstw dobrobytu. Dowiesz się także, czym jest zasada mentalizmu, zgodności, wibracji czy biegunowości. Odkryjesz również techniki stosowania transformatywnej magii, które pozwolą odmienić nieprzychylny los i odblokować Twój osobisty i finansowy sukces. Magiczna droga do bogactwa!
Opis: Studio Astropsychologii

            Magia stanowi dziedzictwo naszej przeszłości i mądrości minionych pokoleń. Zarówno tysiące lat temu, jak i obecnie pozostaje ona elementem codziennego życia. Każdy z nas, niezależnie od wykształcenia czy pozycji, może przybliżyć sobie tę sztukę. Wystarczy do tego otwarty umysł i… odrobina wiary. Już Johan Wolfgang Goethe pisał: „Magia to wiara w siebie. Jeżeli to potrafisz, możesz dokonać wszystkiego”. Dlatego warto pamiętać, że prawdziwa magia jest w nas: w naszych intencjach, sercach i umysłach. Poza tym… Czy i my, nawet zupełnie nieświadomie nie praktykujemy wielu dawnych zwyczajów magicznych? Bardzo często robimy to, nawet o tym nie wiedząc, powielając działania naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Magia i jej praktyki wrosły w życie codzienne, stając się zwyczajami, które nieustająco powielamy. Powróćmy jednak do omawianej książki.


            Ellen Dugan w „Praktycznej magii dobrobytu” skupiła się na magii, która ma na celu zapewnić nam dostatek. Co ważne, zamieściła tam metody, które najpierw sama sprawdziła. To bardzo ważny element, gdyż dzięki temu pozycja ta rzeczywiście stała się swoistym podręcznikiem i zbiorem magii praktycznej, nie zaś jedynie spisem różnych, zebranych rytuałów. Ponadto została napisana w sposób ciekawy i intrygujący. Autorka bowiem nie skupiła się wyłącznie na samych praktykach, lecz zawarła coś bardzo ważnego; coś, co powinno stanowić podstawę magii, a mianowicie istotną rolę błogosławieństwa i wdzięczności. Jak bowiem napisała Marianne Williamson: „Wdzięczność to otwieracz uwięzionych błogosławieństw”. Dobrze jest o tym pamiętać zawsze, ilekroć sięgnie się po tego rodzaju metody.

            Jak już wspomniałam, książka „Praktyczna magia dobrobytu” jest bogatym zbiorem metod, które mają na celu zapewnienie nam dobrobytu. Autorka w sposób niebywale przystępny przedstawia różne sposoby osiągania konkretnych efektów, ułatwia zrozumienie i korzystanie z pozytywnego aspektu żywiołów, ziół i kryształów oraz wykorzystania symboliki wybranych przedmiotów. Książka podzielona jest na rozdziały, dzięki czemu całość jest rzeczywiście niezwykle przejrzysta nawet dla tych, którzy po raz pierwszy spotkali się z tego typu literaturą i stawiają ostrożne kroki na nieznanej im drodze. Podstawą są żywioły i sposoby wykorzystania ich pozytywnych elementów, nie brakuje opisu łączenia się energii i ich wpływu na nasze nastawienie, a tym samym i na dobrobyt. Czytelnik znajdzie także czary na szczęście i opisy talizmanów oraz część poświęconą na usuwanie przeszkód. Warte uwagi są rozdziały o zastosowaniu ziół, kryształów i symboli oraz magii praktycznej. Ażeby Czytelnikowi nie uszły najważniejsze detale, na końcu znajdują się dodatki, których celem jest ułatwienie działań w pracy nad dobrobytem.

            Warto podkreślić, że pochodząca z St. Louis w Stanach Zjednoczonych Ellen Dugan ma bogaty dorobek literacki w tej dziedzinie. Jest autorką 15 wielokrotnie nagradzanych książek. Praktycznym aspektem magii zajmuje się już od 30 lat. Prowadzi także wykłady i zajęcia. Ponadto znana jest ze swojego poczucia humoru. Czasami nazywają ją „ogrodową wiedźmą”, gdyż podczas przerw w pisaniu lubi zajmować się swoim ogrodem.   

            „Praktyczna magia dobrobytu” wskazuje na jeszcze jeden ważny aspekt, a mianowicie na to, że aby rzeczywiście stosować magię w codziennym życiu, należy uważać na swoje intencje i wypowiadane słowa. One bardzo często zamieniają się w rzeczywistość. Ważne jest jednak również to, by się nie poddawać, zaś popełniane błędy przekuwać na sukcesy. Mawia się przecież, że nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. To prawda. Praca z magią wymaga zaś doświadczenia, które zdobywa się latami.

            Książkę mogę śmiało polecić tym wszystkim, którzy mają otwarte umysły, fascynuje ich to, co ukryte i interesują się praktycznym aspektem magii. Sama autorka cytuje słowa Helen Exley: „Książki potrafią być niebezpieczne. Najlepsze z nich powinny być opatrzone napisem: To może odmienić twoje życie”. „Praktyczna magia dobrobytu” to jedna z tych książek. Wciąga. Osobiście sama planuję zrobić sobie zaczarowaną bransoletkę i sprawdzić jej działanie… w praktyce.
Polecam!   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz