Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

sobota, 24 stycznia 2015

Horoskop kwiatowy

Są różne rodzaje horoskopów kwiatowych. W mojej propozycji znajdą się następujące kwiaty: Cynia, Powój, Klematis (powojnik), Żonkil, Fiołek, Malwa, Ostróżka, Niecierpek, Orchidea, Lilia, Mak, Róża, Chryzantema, Naparstnica i Irys.
Miłej lektury!

13.12.- 5.01.        CYNIA

Cynia jest wytrwała i ambitna. Z uporem i konsekwencją dąży do celu, którym bywa najczęściej zdobycie pozycji i majątku. Jako, że chce jak najszybciej osiągnąć sukces, nie waha się ryzykować i rzucać na szalę wszystkiego, co posiada. Jeśli plany się nie powiodą i doprowadzą do strat, wpada w rozpacz i tylko wsparcie osób bliskich może ją uchronić przed załamaniem. Zdarza się to jednak rzadko, gdyż zazwyczaj ma dużą intuicję i wyczucie do intratnych okazji. W każdej sytuacji starają się zachować chłodny dystans. 

Wobec znajomych cynie są krytyczne i nie raz wytkają im słabości. Tym samym potrafią zrazić do siebie innych ludzi. Poza tym rzadko komu potrafią bezkrytycznie zaufać- nawet w miłości. Starają się wszystkich trzymać na dystans, wręcz szukając wad drugiej strony jako uzasadnienia swojego chłodu. Nieważne, czy tyczy się to znajomych, współpracowników, wspólników, czy życiowego partnera.
Warto, by cynie popracowały nad relacjami międzyludzkimi. Ułatwi im to kontakty i komunikację.
Najłatwiej nawiązują kontakt z niecierpkami (1.04.-23.06.)
Karierę mogą zrobić u boku malwy ( 21.04.-10.05.)

6.01.- 2.02. POWÓJ

            Powój jest bardzo inteligentny i kreatywny w swych działaniach. Nigdy nie brakuje mu pomysłowości i często zaskakuje niekonwencjonalnymi sposobami rozwiązywania problemów (także tych zawodowych). Wszystko planuje w sposób niestandardowy i z całą pewnością mało kto nadąża za jego tokiem myślenia.  Nie uznaje żadnych barier i schematów. Dzięki temu dostrzega często to, czego nie widzą inni, a cele osiąga w sposób nieszablonowy. Z drugiej jednak strony może być czasami postrzegany jako „buntownik bez powodu”.
Powój to marzyciel, który często buja w obłokach. Mimo to patrzy na świat przez pryzmat świata materialnego i ma talent do zarabiania pieniędzy. Bywa, że wykorzystuje pomysły, które akurat przychodzą mu do głowy i okazują się one przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.
W miłości jest ostrożny i stara się unikać partnerów, którzy niczego nie wniosą do związku, lub okazują się zaborczy. Powój jest na to zbyt praktyczny i zbyt niezależny. Nawet, gdy się zakocha, nie zrezygnuje z niezależności i swobody działania.
            Najlepszym partnerem dla powoju jest orchidea, która równie mocno kocha wolność i niezależność (24.06.- 11.07.)
            Interesy zaś najlepiej mu robić z perfekcyjną różą (29.08.- 23.09)

3.02.- 1.03. KLEMATIS

            Klematis (powojnik) jest bardzo ugodowy i łagodny. Nie lubi kłótni, konfliktów, ani gwałtownych zmian w swoim otoczeniu. Jest zwolennikiem tzw. „dolce Vita”, czyli słodkiego życia, podczas którego nie trzeba się nigdzie spieszyć i można liczyć na święty spokój. Szybkie tempo, pęd do kariery za wszelką cenę i nieustające zamartwianie się przyszłością powoduje u niego stres i zbędne napięcie. Do szczęścia niewiele mu trzeba: święty spokój i bezpieczeństwo.
            Klematis jest bardzo wrażliwy. Łatwo go urazić. Bywa, że zupełnie niepotrzebnie zamartwia się na zapas. Bywa, że podejmuje decyzje pod wpływem impulsu, nie zawsze kierując się przy tym zdrowym rozsądkiem. Widać to szczególnie w przypadku decyzji finansowych.
Jest bardzo empatyczny, potrafi wczuć się w nastroje innych ludzi. Uchodzi za wspaniałego przyjaciela i towarzysza. W miłości nie brakuje mu fantazji i zmysłowości.
Zakochany klematis- niezależnie od płci- traci głowę dla partnera, który przesłania mu cały świat. Rozstania przeżywa boleśnie i bardzo długo nie może poukładać sobie później życia. Ma za to bardzo duży talent w kojarzeniu par.
Najlepiej czuje się w towarzystwie opanowanej Róży ( 29.08.- 23.09.) oraz pełnej spokoju Chryzantemy (24.09.-18.10.).

2.03.- 21.03. ŻONKIL

            Żonkil jest urodzonym optymistą- niezależnie od sytuacji zawsze znajdzie jakieś pozytywne aspekty sytuacji. Nawet, jeśli wpadnie w kłopoty nie traci nadziei na to, że będzie lepiej. Nigdy też się nie zniechęca Jak mało kto potrafi cieszyć się życiem. Jest bardzo inteligentny i błyskotliwy. Gdy przyjdzie mu do głowy jakiś pomysł, pragnie go zrealizować jak najszybciej, niezależnie od okoliczności.
            Żonkil potrafi zjednywać sobie ludzi i szybko zdobywać przyjaciół. Wrażliwy, o artystycznej duszy i dużym poczuciu estetyki, docenia piękno sztuki. Często sam zajmuje się twórczością artystyczną, nawet jeśli traktuje to tylko i wyłącznie jako hobby.
            Jest bardzo emocjonalny i wrażliwy w miłości. Łatwo go urazić, jednak ukochanemu parterowi potrafi wiele wybaczyć. Nie lubi kłótni w związku i szybciej pójdzie na kompromis, lub uda, że o czymś nie wie, niż doprowadzi do sporu. Jeśli jednak dochodzi do spięcia, albo otwartego konfliktu, to znaczy, że żonkil już zbyt długo tłumił w sobie żal i poczucie krzywdy.
            Wspaniale porozumiewa się z inteligentnym Makiem ( 6.08.-28.08). Często bywa wsparciem dla Naparstnicy (19.10-7.11.).

22.03.- 20.04. FIOŁEK

            Fiołek jest niezwykle otwarty, żywiołowy i bezpośredni. Kieruje się w życiu zasadą, że to, co w sercu, to i na języku. W połączeniu z impulsywnością i szczerością wywołuje to niekiedy kłótnie. Poza tym nie przebiera w słowach, czym nawet nieświadomie potrafi urazić drugą osobę.
            Fiołek starannie dobiera sobie grono przyjaciół, wręcz wymagając od nich lojalności. Bywa, że wymaga zbyt wiele. Jednakże jest dobrym powiernikiem cudzych kłopotów i potrafi doradzić. Chętnie pomaga, o ile nie koliduje to z jego interesami. W tym drugim przypadku wycofuje się, nie chcąc zaszkodzić, ale i nie wspierając. Powinien popracować nad taktem i opanowaniem.
            W miłości wymagający i bardzo uczuciowy. Często kieruje się impulsem chwili, co nie zawsze owocuje trwałym związkiem. Kiedy wreszcie znajdzie tę właściwą osobę z całą pewnością zapewni jej wiele wrażeń.
            Idealnie porozumiewa się z opanowaną Lilią (12.07.-5.08), doskonałym partnerem zarówno w pracy jak i w życiu jest dla niego wierny Irys (8.11.-12.12.)

21.04.- 10.05. MALWA

            Malwa jest praktyczna i konkretna. Jako realistka nie lubiąca bujać w obłokach, zwykle ma jasno określone cele, do których dąży z konsekwencją. Wytrwała i uparta zazwyczaj osiąga to, co zaplanowała.
            Pieniądze dają jej poczucie bezpieczeństwa i komfort życia. Choć niebywale pracowita, gdy trzeba osiągnąć wyznaczony cel, nie lubi się przemęczać. Zazwyczaj szuka więc takiej pracy, lub takich możliwości, by osiągnąć wszystko bez zbytniego wysiłku. Ma niebywały talent do zarabiania. Ktoś mógłby wręcz powiedzieć, że przy malwie pieniądze się mnożą.
            Doskonale sprawdza się jako pani domu. Chce mieć pięknie urządzony dom lub mieszkanie. Do porządków potrafi jednak zapędzić wszystkich członków rodziny, wydając odpowiednie dyspozycje.
            Piękna i towarzyska lubi bywać na wszelkich imprezach. Ma tam okazję zabłysnąć, a pełne zachwytu spojrzenia innych dodają jej nie tylko pewności siebie, ale i poczucia wyjątkowości. Malwa chce być dostrzegana i podziwiana.
             Najlepiej porozumiewa się z Cynią (13.12.-5.01.) i Powojem (6.01.-2.02.). Efektem ich współpracy może stać się stworzenie firmy, która z całą pewnością będzie przynosiła dochody.  

11.05.-31.05. OSTRÓŻKA

            Ostróżka jest pełna energii, serdeczna i przyjaźnie nastawiona do ludzi. Potrafi bardzo rozumnie bronić swoich racji, posiłkując się rzeczowymi argumentami. Niestety, nie zawsze osiąga zamierzony cel, gdyż często zniechęca się trudnościami i brakiem zrozumienia.
            Życzliwa i spokojna, cierpliwie znosi drobne złośliwości. Jeżeli jednak ktoś zbyt mocno nadepnie jej na przysłowiowy odcisk, wybucha. Nie pozwala sobą rządzić, ani manipulować. Jest inteligentna i uparta.
            W uczuciach stała, często idealizuje partnera. Jest bardzo wrażliwa; zwłaszcza, że uczucia są dla niej bardzo ważne. Jeżeli angażuje się w związek, to całą sobą. Kiedy jednak widzi wady partnera (partnerki) i są one zbyt duże, odsuwa się, dając wyraźny znak, iż nie zamierza brnąć dalej. Nie lubi także rywalizować o czyjeś uczucia z innymi. W takim wypadku, wycofuje się bez walki, pozwalając, by rywalka (rywal) odniosła zwycięstwo.
            W pracy najlepiej współpracuje z Orchideą (24.06.011.07). Z romantyczną Różą (29.08.-23.09) rozumie się niemal bez słów.

1.06.- 23.06.- NIECIERPEK

            Niecierpek jest bardzo towarzyski i dowcipny. Ludzie cenią go za wesołość i urok osobisty. Niezastąpiony w towarzystwie, a przy tym bardzo inteligentny i pomysłowy. Zmienny niczym wiosenna pogoda.
            Są dni, kiedy pragnie być duszą towarzystwa i wtedy staje się mistrzynią (mistrzem) flirtu, uciekając od głębszych uczuć. Innym razem ukrywa się w cieniu, by nikt nie wyrwał go z jego samotni. Bardzo łatwo go zranić. Jest pamiętliwy i długo pamięta wypowiedziane słowa czy krzywdy.
            Bardzo kreatywny, inteligentny i bystry może osiągnąć sukces, o ile będzie konsekwentnie dążyć do celu i nie zniechęcać się trudnościami. Potrafi bowiem zrezygnować tuż przed metą. Czasami brak mu przebojowości i samozaparcia.
            Najlepiej czuje się w towarzystwie Klematisa (3.02.-1.03.). Często przyjaźni się z Cynią (13.12.-5.01.).

24.06.- 11.07. ORCHIDEA

            Orchidea jest niezależna i uparta. Kocha swobodę. Nie załamie jej żaden kryzys. Nawet jeżeli w pierwszej chwili uzna go za prawdziwe trzęsienie ziemi, szybko się pozbiera. Ciężka praca i zacięta rywalizacja nie są jednak dla niej. W takim wypadku szybciej zrezygnuje z wyznaczonego celu, niż stanie do walki. Łatwo dostosowuje się do nowych sytuacji.
            Emocjonalna, czasami szybciej działa niż myśli. Jeśli nawet znajdzie się w trudnej sytuacji, potrafi jednak z niej wybrnąć dzięki wrodzonemu refleksowi. Potrafi przy tym zachować swój wdzięk.
            Ma w sobie niezwykły urok i potrafi czarować płeć przeciwną. Jest niezwykle dyskretna i sprytna. W miłości wierna i oddana, ale przy tym bardzo zręczna. W każdym związku potrafi zadbać o to, by wybranek (wybranka) miał wrażenie, że jest najważniejszy na świecie, a tymczasem więcej uzyskuje niż daje.
            Najszybciej zaprzyjaźni się z Makiem (6.08.-28.08) i Żonkilem (2.03.-21.03).

12.07.- 5.08.- LILIA

            Lilia sprawia wrażenie dumnej i niewzruszonej. Nawet, gdy wszystko wali się w gruzy, ona jedna zachowuje zimną krew. Potrafi ocenić sytuację i przeanalizować możliwości wyjścia z kłopotów przy jak najmniejszych stratach. Z biegiem lat wypracowuje w sobie duży dystans do ludzi i otaczającego świata. Dzięki temu trudno wyprowadzić ją z równowagi.
            To jednak tylko pozory. Lilia jest bowiem niezwykle wrażliwa na opinie innych i zawsze spogląda na siebie krytycznym okiem. Trudno jest jej zadowolić samą siebie. Niezależnie od zadania, zawsze dąży do perfekcji. Za wszelką cenę chce osiągnąć doskonałość. Nie lubi dobrych rad i jakiejkolwiek krytyki.
            W miłości spontaniczna i niezależna. Nie pozwala sobą kierować, a gdy ktoś próbuje nią manipulować, szybko ucieka z takiego związku. Chce, by także w uczuciach panowały idealne relacje, co jest niestety prawie niemożliwe.
            Najłatwiej jej porozumieć się z Różą (29.08.-23.09), która zrozumie jej dążenie do perfekcji. W Fiołku (22.03.-20.04) znajdzie bratnią duszę w miłości.

6.08.- 28.08.- MAK

            Mak jest żywiołowy, niecierpliwy i lubi ciągłe zmiany. Nie cierpi monotonii dnia codziennego, szara rzeczywistość go przeraża. Chce, by wokół niego nieustannie coś się działo. Marzy o wielkim sukcesie, bogactwie i życiu w luksusie. To jednak trudne, bo wspinanie się po szczeblach kariery jest mozolne i pracochłonne. Woli spektakularne wyczyny i błysk fleszy.
            Trzeba jednak przyznać, że nigdy nie załamuje rąk. Nawet, gdy jego wspaniałe plany runą i nic z nich nie wyjdzie, szybko otrząsa się po porażce i… swoje zainteresowanie oraz niespożytą energię skupia na nowych wyzwaniach.
            Jest bardzo towarzyski, bywa duszą towarzystwa. Znajomi wręcz go uwielbiają, gdyż potrafi być prawdziwym „motorem” każdej imprezy. Przy nim nie można się nudzić. U znajomych i przyjaciół najwyżej ceni inteligencję, poczucie humoru i błyskotliwość. W tym wypadku przymyka oko na wady.
            W miłości wymagający i kapryśny. Wie, czego chce i dąży do tego wszelkimi metodami.
            Jego ulubionym towarzyszem jest Żonkil (2.03.-21.03). W przypadku kłopotów pociesza się najczęściej u boku Fiołka (22.03.-20.04) lub Klematisa (3.02.-1.03.).

29.08.-23.09.- RÓŻA

            Róża jest nie tylko piękna, ale i utalentowana. To perfekcjonistka, która zawsze dąży do doskonałości i nigdy nie spoczywa na laurach. Nawet wówczas, gdy inni ją chwalą, uważa, że coś mogła zrobić lepiej. Jest swoim najgorszym krytykiem. Potrafi uczyć się na własnych błędach.
            Ma szansę na zrobienie dużej kariery, ponieważ słynie z pracowitości i dokładności. Nieustannie się dokształca, szuka kursów i szkoleń, na których mogła by udoskonalić swój warsztat. Ponadto ma poczucie humoru i dystans do siebie. Ceniona przez współpracowników.
            W miłości bardzo wymagająca. Nie dla niej przelotne romanse. Szuka uczucia jak z prawdziwego romansu. Jej partner musi się liczyć z tym, że nieustannie będzie starała się korygować jego wady.
            Wspaniale rozumie się z Malwą (21.04.-10.05) i Chryzantemą (24.09.-18.10.). Wszystkie potraficie doskonale organizować czas na pracę i życie.

24.09.-18.10.- CHRYZANTEMA

            Chryzantema lubi ustabilizowane życie i spokój. Dobra organizatorka. Musi wszystko przemyśleć, zanim podejmie jakąkolwiek decyzję.          Nie ma w tym nic ze spontaniczności, gdyż ma świadomość, że od zależy od tego jej przyszłość.
            Analizuje wszystkie „za” i „przeciw”. Kiedy jednak już podejmie decyzję nikt nie potrafi jej zawrócić. Z konsekwencją będzie realizowała swój zamiar i dążyła do wyznaczonego celu. W takim wypadku zaś potrafi zmienić dosłownie wszystko: od poglądów, poprzez zawód, aż po zmianę miejsca zamieszkania. Nie liczy się wówczas ów święty spokój, o jakim nieustannie marzy.
            W towarzystwie lubi być doceniana i adorowana. Nie spieszy się jednak z decyzją o stałym związku. Chce być zdobywana i czuć, że komuś na niej naprawdę zależy. W tym czasie dokładnie sprawdza potencjalnego kandydata i zastanawia się, czy jest wart jej uwagi. Jeśli się zdecyduje, jest wierna i oddana.
            Jeśli ktoś ją zrani, na pozór wybacza, jednak nigdy nie zapomina o wyrządzonej krzywdzie.  
            Ostrożna Cynia (13.12.-5.01.) jest najlepszym doradcą w sprawach miłosnych. W trudnych sytuacjach może liczyć na radę praktycznej Lilii (12.06.-5.08.).

19.10.-7.11.- NAPARSTNICA

            Naparstnica jest pełna energii i entuzjazmu. Bardzo chętnie angażuje się we wszelkie nowe przedsięwzięcia i pomysły. Jest pracowita i konsekwentna, chociaż zdarza się, że brakuje jej dyplomacji. Zwykle mówi, co myśli i trochę nie w porę orientuje się, iż powiedziała zbyt dużo. Dlatego namawiając innych do wspólnych działań, potrafi czasem zniechęcić. A szkoda, bo perfekcyjnie zabiera się do każdego działania.
            Jest wspaniałą przyjaciółką i powierniczką. Chętnie służy pomocą i wsparciem. Nie potrafi jednak zawsze radzić sobie z własnymi problemami. Nie zawsze potrafi dbać o własne interesy, jednak o bliskich walczy do upadłego.
            W miłości daje się czasem porwać emocjom. Jeżeli trafi na nieodpowiedniego partnera, daje się wykorzystywać, a bywa, że i oszukiwać. Musi bacznie uważać, by nie wpaść w zastawione na nią sidła i nauczyć się walczyć o swoje dobro.
            Wszelkie sprawy, nawet te najtrudniejsze pomogą ci rozwiązać Róża ((29.08.-23.09.) oraz Powój (6.01.-2.02.).

8.11.- 12.12.- IRYS

            Irys w pracy daje z siebie wszystko- zwłaszcza, gdy ma widoki na osiągniecie prawdziwego sukcesu. Uściśnięcie dłoni szefa, czy parę złotych podwyżki nigdy nie jest dla niego dostateczną motywacją. Po prostu doskonale wie, co chce osiągnąć.
            Ma skomplikowany charakter. Na pozór bezpośredni i otwarty, w rzeczywistości tylko wybrane osoby obdarza prawdziwym zaufaniem. Za to w przyjaźni jest wierna i lojalna. Bliscy mogą być pewni, że nie zawiedzie ich w żadnej sytuacji.
            W miłości to Irys jest najważniejszy i decyduje o wszystkim. Potrafi to jednak robić z takim wdziękiem, że partnera owija wokół palca i pozostawia go często nieświadomym rzeczywistości.
            Doskonale porozumiewa się ze szczerym Fiołkiem (22.03.-20.04.), a Mak (6.08.-28.08) urzeka go impulsywnością i żywiołowością. Klematis (3.02.-1.03.) budzi w nim instynkt opiekuńczy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz