Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

piątek, 5 grudnia 2014

Spotkanie w Zespole Szkół nr 19 w Bydgoszczy

Dnia 4 grudnia, odwiedziłam Zespół Szkół nr 19 w Bydgoszczy. Spotkanie z trzema klasami odbyło się w ramach organizowanego tam Tygodnia Świadomości o Niepełnosprawności. Organizatorki: Panie Monika Kania i Magdalena Glaza (ze Stowarzyszenia Bez ograniczeń) okazały się wyjątkowymi osobami, którym na sercu leży dobro każdego ucznia. Z wielkim uznaniem mogę to samo powiedzieć o Pani Dyrektor Zespołu Szkół oraz obecnych podczas spotkania nauczycielkach.


  Szczególne słowa uznania pragnę także poświęcić uczniom klas: VI a, V a i V c, którzy nie tylko z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, ale z dużym zaangażowaniem włączyli się do rozmowy na temat legend regionu, dawnych zwyczajów i tradycji, a także szukali niestandardowych rozwiązań podczas intrygującej dyskusji.

            Dziękuję za zaproszenie, życzliwe przyjęcie i bardzo miło spędzony czas. 
Wspomnę tutaj także o pięknej dewizie, jaka towarzyszy Tygodniowi Świadomości o Niepełnosprawności, organizowanemu w Zespole Szkół nr 19 w Bydgoszczy. Są to słowa Antoine de Saint- Exupery:

„Jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu.”

Warto pamiętać o tych słowach każdego dnia. Wszak, cytując tego samego autora:  „Poznaje się tylko to, co się oswaja.” Tym kimś bądź czymś może być nie tylko drugi człowiek czy zwierzę, ale także niepełnosprawność, która dotyka nas, bądź drugiego człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz