Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

wtorek, 2 kwietnia 2013

Lisa Williams, Nieśmiertelność duszy

Białystok 2012
ISBN: 978-83-7377-512-1
Stron: 323
 

O książce:

Autorka Lisa Williams to medium i jasnowidz o niezwykłej umiejętności komunikowania się z bliskimi i przyjaciółmi, którzy udali się na drugą stronę. Posiadanie tego daru pozwala jej zrozumieć sens istnienia i pomagać wielu ludziom na całym świecie, którzy zadają pytania o cel swojej podróży przez życie. Jakie lekcje mam do przerobienia? Co naprawdę znajduje się po tamtej stronie? To najczęściej stawiane pytania.
Książka ta jest wyjątkowa, ponieważ potwierdza nie tylko istnienie świata ducha, ale dokładnie przedstawia drogę duszy przez kolejne wcielenia. Ta nasza podróż trwa nieprzerwanie, a my – w obecnej postaci – zdajemy się być jedynie „wykonawcami” pewnych, z góry ustalonych zadań, na których realizację wcześniej się zgodziliśmy. Z ziemskiej perspektywy nie wszystko wydaje się jasne, jednak wiedza o drugiej stronie, jaką teraz masz w zasięgu ręki, daje szanse znalezienia motywacji, aby lepiej żyć. Uświadomienie sobie, że wszystko, co Cię spotyka jest tylko i wyłącznie Twoim wyborem, pomoże w tym, żeby wybierać świadomie.

Opis: Studio Astropsychologii

Wiara w nieśmiertelną duszę to podstawa większości religii. Nasze ciała umierają, jednak dusza jest wieczna. Co jednak dzieje się z nią dalej, kiedy już wydostanie się z ciała? Co dzieje się po śmierci? Na temat życia po życiu napisano już wiele książek, jednakże „Nieśmiertelność duszy” Lisy Williams jest pozycją wyjątkową. Autorka bowiem nie zajmuje się opowieściami o doznaniach ludzi, którzy zobaczyli tamtą stronę i powrócili do nas, by o tym opowiedzieć. Ona odkrywa przed nami to, co dzieje się z duszą po śmierci i ukazuje drogę, jaką musi przejść, by ponownie zagościć na ziemi.

Życie, śmierć, piekło, niebo- to wszystko nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy zagłębiamy się w treść tej książki. Lisa Williams w sposób niezwykle umiejętny i zrozumiały rozsuwa ciężkie zasłony naszych domysłów i odkrywa świat, który nieustająco staramy się zrozumieć.

Lisa Williams to postać wyjątkowa: jasnowidz i medium, uzdrowicielka wykorzystująca kryształy i Reiki; osoba, która potrafi kontaktować się z tymi, którzy odeszli. Jej książka „Nieśmiertelność duszy” to swoisty przewodnik po świecie, do którego trafiamy po śmierci naszego ciała. Nie bez racji podtytuł brzmi: „Podróż między wcieleniami”. Autorka przybliża nam również własne przeżycia; opisuje dar, jaki otrzymała i przedstawia przykłady z własnej praktyki jako medium.

Książka składa się z czterech części: wprowadzenia, przejścia na drugą stronę, uzdrawiającej podróży i powrotu. Każda z nich przybliża nam etapy, przez które przejść musi dusza, by zrozumieć sens owej niezwykłej drogi i powrócić w pełni świadomie na ziemię. Schemat wydaje się prosty? Otóż to tylko pozór. Każda dusza ma bowiem inną ścieżkę; wszystko zależy także od tego, w jaki sposób postępowała będąc w ludzkim ciele. Na żadnym etapie nie jest jednak pozostawiona samej sobie. Duchowi przewodnicy czuwają, by cały proces odbył się właściwie i by przez cały czas czuła ich wsparcie. Nawet, jeśli ta droga wydaje się nader trudna.

„Nieśmiertelność duszy” skłania do refleksji. Autorka stara się odpowiedzieć na każde nasuwając się nam pytanie, a jednak pozostawia margines na zadumę i własne przemyślenia. Podsuwa nam opis tego, co czeka duszę po śmierci ciała, robi to wszelako w taki sposób, że każdy odnajdzie punkty zbieżne z własną wiarą i swoimi przekonaniami. Jeśli chcemy zrozumieć prawdziwe znaczenie słowa synkretyzm, to przy otwartym umyśle, z całą pewnością odnajdziemy je w tej właśnie książce.

Lisa Williams jest świetną pisarką- co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Język, którym się posługuje i bezpośredniość, z jaką trafia do czytelnika- to wszystko sprawia, że książkę czyta się z ogromną przyjemnością. Przy tego typu tematach jest to zaś naprawdę ważne. Wszystko wydaje się proste i zrozumiałe, a przedstawiona koncepcja drogi, jaką pokonuje nieśmiertelna dusza niesie ze sobą wiele przemyśleń. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, a mianowicie sugestia, że każde życie jest lekcją, jaką musimy przepracować tu, na ziemi, by nasza dusza była coraz to doskonalsza. Mnie urzekła symbolika czerwonej róży- symbolika przepiękna i bardzo wyrazista. Nie będę jednak zdradzała szczegółów. Tego dowiecie się z lektury.

Większość ludzi czuje lęk przed śmiercią: przed tym, co nieuniknione i niezbadane. Jest to całkiem naturalne odczucie. Każdy z nas przecież myśli i czuje, a kres życia wydaje się czymś niewyobrażalnym. Mamy tylko mgliste wyobrażenie o tym, co dzieje się dalej. Wierzymy w nieśmiertelną duszę, ale jej domniemane dalsze losy zależą już od wiary, którą wyznajemy. Tymczasem Lisa Williams stara się podsunąć nam obraz tego, co dzieje się z nią dalej: niezależnie od religii i przekonań.  Nie jest to ani podręcznik, ani naukowa rozprawa o życiu po życiu. To po prostu fascynująca podróż po świecie, do którego kiedyś trafi każdy z nas. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Świat duchowy jest przecież tuż obok nas i od naszej wrażliwości zależy czy spoglądać będziemy na życie wyłącznie przez pryzmat materii, czy też od czasu do czasu pozwolimy dojść do głosu naszym duszom. Obraz wędrówki przedstawiony przez Lisę Williams jest zaś naprawdę fascynujący.

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz