Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

piątek, 25 stycznia 2013

Sylvia Browne, Lindsay Harrison, Bliscy nie odchodzą

Białystok 2011
ISBN: 978-83-7377-459-9
Stron 216

Czy warto użerać się z szefami, współpracownikami, dokuczliwymi kierowcami na drodze zamiast radośnie przeżywać każdy dzień? Czemu mają służyć te zmagania codzienności? Umacnianiu charakteru? Wyższym celom? Światowej sławy medium, której książki niemal natychmiast trafiają na pierwsze miejsca listy bestsellerów New York Timesa, odpowiada na te i wiele innych pytań z właściwym sobie poczuciem humoru. Również na to najistotniejsze - jaki jest cel naszego pobytu tutaj i co nas czeka potem? Wyjaśnia ona, że zanim się jeszcze urodzimy, po Drugiej Stronie tworzymy swoje Plany Życia: wybieramy dwa, z 44 zidentyfikowanych i opisanych w tej publikacji, cele na najbliższe istnienie na ziemi. Pierwszy podstawowy wyznacza, kim jesteśmy oraz drugi, który określa, nad czym będziemy pracować, by rozwijać swoją duchowość.
 Odkrywając swoją życiową misję możemy ją realizować korzystając z pomocy aniołów, przewodników duchowych i tych, którzy są po Tamtej Stronie. Jest ona bowiem tak blisko, że mogłoby się wydawać, że znany nam świat rzeczywisty z Tamtym przenikają się wzajemnie. Świadomość bliskości, ciągłej obecności i pomocy tych, którzy odeszli sprawi, że możemy w końcu przestać bać się odrzucenia, porażek, samotności i chorób. Dołączone medytacje i afirmacje pomogą w odkrywaniu radości w życiu.
Większość z nas stanęła na pewnym etapie życia w obliczu straty bliskiej osoby. Śmierć- ta okrutna siostra ludzkiego życia bezwzględnie upomniała się o swoją daninę i zabrała z naszych oczu kogoś, kto był dla nas kimś wyjątkowym; bez kogo nie wyobrażaliśmy sobie dalszej ziemskiej drogi. Kto z nas, sięgając dna rozpaczy nie zadawał sobie podówczas pytania: dlaczego?  Kto z nas, choćby przez chwilę nie zastanawiał się, co znajduje się za tą nieprzeniknioną zasłoną przypominającą całun, w który niegdyś owijano zmarłych? To, w jaki sposób wyobrażamy sobie funkcjonowanie duszy poza ciałem zależy od wielu czynników: kultury, w jakiej nas wychowano; wiary, która w znacznym stopniu zaspokaja nasze wyobrażenia; aż wreszcie w przypadku nielicznych- własnych doświadczeń z pogranicza śmierci. Jednakże większość z nas, niezależnie od tych czynników wierzy niezachwianie, że Tamten Świat istnieje naprawdę.
 Sylvia Browne w książce „Bliscy nie odchodzą” stara się przybliżyć nam świat, do którego trafiamy po śmierci, a jednocześnie nauczyć pełni i radości życia tu, na ziemi. Brzmi zagadkowo? Być może, ale ta książka przypomina w pewien sposób labirynt, w którym jednak nie błądzimy, lecz pewnie zmierzamy do celu, jakim jest wyjaśnienie prostych prawd naszego losu. Autorka niczym mityczna Ariadna oddaje w nasze ręce nić umożliwiającą bezpieczne zajrzenie na Drugą Stronę i następnie powrót do rzeczywistości. Jest to jednak świat już odmieniony; świat, który zaczynamy rozumieć na nowo- tak samo, jak i powód naszego istnienia.

Kim jest Sylvia Browne? To niewątpliwie medium o wielkiej wiedzy i wrażliwości przekraczającej postrzeganie świata przez przeciętnego człowieka. Jest autorką książek, które rozchodzą się w milionach egzemplarzy, wykładowcą i chyba jednym z najlepszych znawców zjawisk paranormalnych. „Biscy nie odchodzą” to jedna z wielu pozycji przez nią napisanych, ale zarazem jedyna, która stanowi swoisty przewodnik po życiu i śmierci. Książka pomaga zrozumieć sens życia i uchylić rąbka tej wielkiej tajemnicy. Dzięki niej możemy zastanowić się- choćby przez chwilę- z jakiego powodu przyszliśmy na świat i dlaczego wybraliśmy taką, a nie inną drogę życia. Poszczególne rozdziały otwierają nam oczy na inny świat; ten, który istnieje tuż obok, zdałoby się zaledwie na wyciągnięcie ręki, a jednak funkcjonujący poza czasem i przestrzenią. Nie dostrzegamy go, tylko niekiedy wyczuwamy siłą intuicji, wiarą w życie wieczne i ogromną wrażliwością, której wielokrotnie nie chcemy dopuszczać do głosu. Żyjemy w czasach tryumfującej logiki i o wiele częściej składamy hołd nauce, aniżeli nieuchwytnym przeczuciom i patrzącym znacznie dalej oczom duszy.

Książka „Bliscy nie odchodzą” przypomina nam o tym, czego tak naprawdę nam brakuje w bezmyślnym biegu przez codzienność. Stawia przed nami najbardziej bolesne pytania i zmusza do zmierzenia się z widmem śmierci. Bynajmniej! Nie jest to zwykła książka o śmierci i błąkających się po ziemi duszach! Autorka przybliża Drugą Stronę i w pewien sposób wyręcza nas w poszukiwaniach odpowiedzi na nurtujące pytania typu: Co tam jest? Co mnie czeka? Co się dzieje z tymi, którzy już odeszli? Czy oni mogą mi pomóc? Dlaczego żyję właśnie tutaj, a nie gdzie indziej? Mało tego, dzięki lekturze możemy nauczyć się w jaki sposób wykorzystać nasze możliwości, by żyć bardziej świadomie i wzmocnić się w wierze. Zrozumienie czym jest tzw. „Plan Życia”, jaki kreślimy przed przyjściem na świat, daje nam do rąk potężną broń- świadomość i radość życia. Wystarczy bowiem tak niewiele, by spojrzeć na świat zupełnie inaczej: potrzeba nam tylko dwóch rzeczy: wiary i otwartego umysłu.

Książkę polecam tym wszystkim, którzy świadomi życia i śmierci chcą zrozumieć sens naszego pobytu na tym świecie. Pogrążeni w smutku po stracie kogoś bliskiego (nawet, jeżeli był to czworonożny przyjaciel, bo i o nich możemy tam poczytać) z pewnością znajdą słowa otuchy i nadziei. Natomiast ci, którzy zadają sobie odwieczne pytania o Tamtą Stronę, otrzymają niejedną fascynującą odpowiedź.

Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz