Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

poniedziałek, 4 czerwca 2012

Legendy i opowieści

Moja nowa książka, pt.: Legendy i opowieści z czasów wojen polsko- szwedzkich ukazała się nakładem gdańskiego wydawnictwa Marpress.

Tym razem nie będziemy wędrowali śladami duchów i zjaw; nie będziemy poszukiwali informacji na temat dawnych procesów o czary.  Zapraszam Was natomiast w podróż do XVII wieku, w czasy Gustawa II Adolfa, Krystyny i Karola X Gustawa; w epokę krwawych wojen, szlakiem szwedzkich rajtarów. Wspólnie przemierzymy całą Polskę: od Szczecina aż po Częstochowę.

Na stronie wydawnictwa możemy przeczytać:


To książka, która łączy legendy i historię. Każda z przedstawionych w niej opowieści przenosi nas do XVII wieku, w czasy wojen ze Szwecją. Podczas tej wspólnej, niezwykłej podróży spotkamy rycerskich władców, bohaterskich wodzów, walecznych żołnierzy, dzielne niewiasty i przemyślnych mieszczan. 

Odwiedzimy wspaniałe zamki, miasta, wsie i żołnierskie obozy. Popatrzymy na historyczne fakty oczyma tych, którzy w nich uczestniczyli i na swój sposób próbowali wytłumaczyć to, czego nie pojmowali.
Legendy są bowiem echem historii i to zazwyczaj w nich odciskają na zawsze swój ślad rycerskie gesty, miłosne historie, pamiętne bitwy czy cudowne ocalenia.
Zbiór ten zawiera wybrane legendy, tym samym zachęcając do bliższego poznania historii wojen polsko-szwedzkich.

Książkę można nabyć w księgarniach, lub bezpośrednio u wydawcy:
http://www.marpress.pl/?p=productsList&iCategory=10 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz