Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.

(Johann Wolfgang Goethe)

wtorek, 28 lutego 2012

Gościnne spotkanie w Kijewie Królewskim

Dnia 28 lutego miałam zaszczyt gościć w Zespole Publicznych Szkół w Kijewie Królewskim.
Uczniowie klas szkoły podstawowej przystąpili tego dnia- już po raz dziesiąty- do Gminnego Konkursu Wiedzowego: „Mit, baśń, legenda”. Jak każdego roku chętnych nie brakowało, zaś poziom wiedzy reprezentowany przez uczestników może być powodem do dumy dla nauczycieli. Autorka konkursu, Pani Anita Szczepańska- Nowak realizuje fantastyczny projekt, który zachęca młodzież do poznawania tych pięknych opowieści.
 
Po zakończeniu konkursu i wręczeniu nagród, młodzież z klasy V zaprezentowała świetne przedstawienie kabaretowe, w którym w sposób niebywale zabawny „rozprawiła się” z największymi bolączkami każdej szkoły: od „byków” po wagary.  Następnie, ażeby powrócić w niezwykły klimat legend i baśni przeczytałam dwie opowieści, których akcja dzieje się w miejscach bliskich uczniom. 


Spotkanie zakończyło się przemiłą dyskusją z młodzieżą. Pytaniom nie było końca. Wyjątkowym podarkiem i zarazem pamiątką tego spotkania jest tomik twórczości uczniowskiej "Cali my" zawierający wiersze i opowiadania uczniów. Jak widać, twórców w młodym pokoleniu nie zabraknie.
 
Dziękuję Pani Anicie Szczepańskiej- Nowak i Pani Dyrektor Dorocie Szlosek za zaproszenie, zaś Gronu Pedagogicznemu- Członkom Jury oraz młodzieży za serdeczne przyjęcie.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz